REKLAMA

Eurocash ma list intencyjny dotyczący kupna sieci Mila

2017-08-21 22:16
publikacja
2017-08-21 22:16

Eurocash podpisał list intencyjny dotyczący potencjalnego zakupu 100 proc. udziałów w spółce Domelius Limited z Nikozji, a także przejęcia kontroli nad jej spółkami zależnymi. Transakcja oznaczałaby przejęcie przez Eurocash kontroli nad siecią detaliczną Mila - podał Eurocash w komunikacie.

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego sprzedający udzielili Eurocash wyłączność na sfinalizowanie transakcji do 8 września 2017 roku.

"W okresie wyłączności sprzedający i emitent zamierzają zawrzeć przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w spółce. Sprzedający i emitent osiągnęli wstępne porozumienie co do podstawowych warunków transakcji" - napisano w komunikacie Eurocashu.

Eurocash nie ujawnił tych warunków. Nie podał też wartości potencjalnej transakcji.

W wyniku transakcji Eurocash może przejąć kontrolę nad siecią sklepów detalicznych pod marką Mila. Na koniec 2016 roku w sieci Mila funkcjonowało 188 placówek. Sprzedaż sieci Mila w 2016 roku wyniosła 1,49 mld zł, a EBITDA wyniosła ok. 4,8 mln zł. (PAP Biznes)

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tomtom74 odpowiada winiek
może i będzie 40 jak biznes w Grecji wypali, póki co to bardziej na 20 bo inwestycja w Grecji mocno niepewna, a poprzedni właściciele wygenerowali w ostatnim roku tylko kilka milionów zysku przy 1.5 miliarda obrotu. Gra niewarta świeczki...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki