REKLAMA

Eurocash ma list intencyjny dotyczący kupna sieci Mila

2017-08-21 22:16
publikacja
2017-08-21 22:16

Eurocash podpisał list intencyjny dotyczący potencjalnego zakupu 100 proc. udziałów w spółce Domelius Limited z Nikozji, a także przejęcia kontroli nad jej spółkami zależnymi. Transakcja oznaczałaby przejęcie przez Eurocash kontroli nad siecią detaliczną Mila - podał Eurocash w komunikacie.

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego sprzedający udzielili Eurocash wyłączność na sfinalizowanie transakcji do 8 września 2017 roku.

"W okresie wyłączności sprzedający i emitent zamierzają zawrzeć przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w spółce. Sprzedający i emitent osiągnęli wstępne porozumienie co do podstawowych warunków transakcji" - napisano w komunikacie Eurocashu.

Eurocash nie ujawnił tych warunków. Nie podał też wartości potencjalnej transakcji.

W wyniku transakcji Eurocash może przejąć kontrolę nad siecią sklepów detalicznych pod marką Mila. Na koniec 2016 roku w sieci Mila funkcjonowało 188 placówek. Sprzedaż sieci Mila w 2016 roku wyniosła 1,49 mld zł, a EBITDA wyniosła ok. 4,8 mln zł. (PAP Biznes)

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tomtom74 odpowiada winiek
może i będzie 40 jak biznes w Grecji wypali, póki co to bardziej na 20 bo inwestycja w Grecji mocno niepewna, a poprzedni właściciele wygenerowali w ostatnim roku tylko kilka milionów zysku przy 1.5 miliarda obrotu. Gra niewarta świeczki...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki