Eurobank wprowadza konto online

Euro Bank SA chcąc zapewnić klientom optymalną obsługę i być dla nich “bankiem po drodze” także w wirtualnej rzeczywistości, wprowadza do oferty nowy produkt – konto online z wysokim oprocentowaniem 5,55%.

Rozwija też dotychczasowy zakres bezpiecznej bankowości elektronicznej. Klienci eurobanku będą mogli z niej korzystać za darmo, logując się do systemu online za pomocą TokenaGSM. Nowy pakiet „online” z najwyższym na rynku oprocentowaniem ROR obejmuje darmowe przelewy oraz możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów wszystkich sieci na terenie kraju za 1 PLN, niezależnie od wypłacanej kwoty. Nowa wersja bankowości elektronicznej, zapewnia także łatwy dostęp do konta, karty kredytowej oraz kredytów gotówkowych.

Bankowość elektroniczna – nowe udogodnienie w dostępie do produktów eurobanku

- W tym roku konsekwentnie umacniamy naszą obecność na rynku trzech kluczowych dla eurobanku produktów: kredytów gotówkowych, kart kredytowych i kredytów hipotecznych. To znaczne poszerzenie obszaru działalności względem wyjściowego modelu biznesowego eurobanku, w którym priorytetem były kredyty gotówkowe. Tym samym otwieramy się na nowe grupy klientów, które potrzebują wygodnych i bezpiecznych rozwiązań. Wprowadzenie bankowości elektronicznej jest naturalną konsekwencją tego rozwoju. Dlatego cieszę się, że nowa funkcjonalność – bankowość elektroniczna, z najlepiej na rynku oprocentowanym kontem online, nie tylko spełnia najwyższe bankowe standardy, ale też zapewnia naszym klientom innowacyjne rozwiązania - mówi Wojciech Humiński, wiceprezes Euro Banku SA odpowiedzialny za Departament Rozwoju Produktów Bankowych.

Konto online

Dla klientów decydujących się na korzystanie z bankowości elektronicznej eurobank przygotował specjalny nowy pakiet – “konto online”. Pakiet łączy najwyższe na rynku oprocentowanie konta osobistego – 5,55% oraz bezpłatne przelewy i zlecenia przez internet. Konto jest prowadzone bezpłatnie dla wszystkich klientów, których stały wpływ na konto wynosi minimum 800 PLN miesięcznie lub których średnie saldo na koncie (z uwzględnieniem lokat) w ostatnim miesiącu osiągnęło przynajmniej 10 tys. PLN.

Obok wysokiego oprocentowania i bezpłatnych przelewów, ważną korzyścią oferowaną przez eurobank klientom konta online jest także możliwość wypłacania pieniędzy ze wszystkich bankomatów na terenie całego kraju za 1 PLN. Opłata za wypłaty w bankomatach eurobanku pozostaje bez zmian, tzn. wynosi 0 PLN. Z nowego pakietu będą mogli skorzystać nowi klienci eurobanku, a także obecni, którzy zgłoszą w dowolnej placówce eurobanku chęć zmiany pakietu swojego standardowego konta na konto online.

Bezpieczeństwo dostępu do serwisu

W związku z rozszerzeniem funkcji dostępnych w serwisie „eurobank online” o obsługę aktywnych operacji, wprowadzone zostały dodatkowe zabezpieczenia (oprócz już funkcjonującego identyfikatora klienta i hasła). eurobank wprowadza tu absolutną nowość – TokenGSM przygotowany specjalnie na polski rynek wspólnie z firmą Wheel. Klienci, którzy wolą standardowe rozwiązania będą mogli wybrać znane i sprawdzone już na polskim rynku rozwiązanie, jakim jest token sprzętowy firmy RSA Security.

- Zdecydowaliśmy się na odważne rozwiązanie łączące wygodę korzystania i bezpieczeństwo – TokenGSM. To odpowiednik klasycznego tokena – urządzenia, które klient dostaje w banku, a które generuje kody do potwierdzania transakcji, z tą różnicą, że jest to aplikacja instalowana w telefonie komórkowym. Klient nie musi nosić dodatkowego urządzenia, a token jest niezależny od sieci komórkowej – działa także wtedy, gdy jest w miejscu poza zasięgiem sieci. Wydanie i użytkowanie TokenaGSM jest bezpłatne. eurobank jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych banków na świecie, który zaproponowały klientom indywidualnym tak innowacyjne rozwiązanie – mówi Wojciech Frabiński, project manager systemu „eurobank online”.

TokenGSM jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale też bezpiecznym. Posiada własny kod PIN, oddzielny od PIN-u telefonu chroniący przed użyciem go przez osoby nieuprawnione. Dodatkowo TokenGSM wyświetla na ekranie telefonu informacje o transakcji, która jest autoryzowana i dla tej transakcji generuje kod potwierdzający. Aplikację TokenGSM zainstalować można na każdym telefonie, który posiada funkcję obsługi aplikacji java. Jest ona dostępna w większości funkcjonujących na rynku telefonów.

eurobank / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Janusz Zimkiewicz

żeby jeszcze to konto działało - token w komórce to fikcja, bo nie można go wysłać na telefon, dla mnie próbowano w banku wysłać go z 10 razy, pracownicy w oddziale i na infolinii są bezradni i mówią, że system jest jeszcze niedopracowany, więc wziąłem token w breloczku, ale i tak dostęp do konta blokuje mi sie średnio raz w tygodniu i muszę chodzić do banku go "odwieszać".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~dawid

moje konto standard zostało mi przekształcone w online i jest świetne!! nie dośc że wysoko oprocentowane to mam dostęp do wszystkich produktów jakie posiadam czyli karta kredytowa i kredyt, pozatym przelewy są za darmo jeden przeważający "+" ponieważ podróżuje dużo wypłata z bankomatów za granicą kosztuje mnie jedyne 5PLN!! nie naliczana jest prowizja procentowo od wypłaty jak mają to inne banki a jedynie płacę 5 PLN za wypłate :) świetne konto!! polecam wszystkim!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~marcinkk

świetnie ;)
ciekawe co Polbank zrobi?

!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl