Euro w górę. Złoty oddaje piątkowe zyski

Poniedziałkowy poranek przynosi korektę piątkowego umocnienia złotego. Niemniej jednak kurs euro pozostał poniżej 4,28 zł. Notowania brytyjskiego funta osiągnęły najwyższy poziom od kwietnia 2017.

Pod koniec piątkowego handlu na rynku złotego dało się zaobserwować nieco dziwny ruch w dół, prawdopodobnie poparty bardzo niskim obrotem. W ramach tej wieczornej „dogrywki” kurs euro na chwilę znalazł się nawet poniżej 4,27 zł, osiągając najniższą wartość od 18 listopada.  

(Bankier.pl)

Poniedziałkowy poranek przyniósł kasację piątkowej anomalii. O 10:00 kurs euro kształtował się tuż poniżej 4,28 zł i był o ponad grosz wyższy niż przed weekendem. Na rynku złotego od początku grudnia trwa „korekta korekty”,czyli umocnienie złotego po listopadowym osłabieniu, będącym odreagowaniem październikowej zwyżki notowań polskiej waluty.

Tymczasem 2,5-letnie maksimum poprawiły notowania brytyjskiego funta. W poniedziałek rano szterlinga wyceniano na blisko 5,09 zł, a w porywach kurs GBP/PLN sięgał blisko 5,10 zł. Tak drogiego funta na polskim rynku nie widziano od kwietnia 2017 rok.

(Bankier.pl)

Znacznie stabilniejsze były notowania dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Za „zielonego” trzeba było zapłacić ponad 3,86 zł. Natomiast helwecka waluta była wyceniana na przeszło 3,90 zł.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.