REKLAMA

Euro w górę. Złoty oddaje piątkowe zyski

2019-12-09 10:00
publikacja
2019-12-09 10:00
fot. Skoles / Shutterstock

Poniedziałkowy poranek przynosi korektę piątkowego umocnienia złotego. Niemniej jednak kurs euro pozostał poniżej 4,28 zł. Notowania brytyjskiego funta osiągnęły najwyższy poziom od kwietnia 2017.

Pod koniec piątkowego handlu na rynku złotego dało się zaobserwować nieco dziwny ruch w dół, prawdopodobnie poparty bardzo niskim obrotem. W ramach tej wieczornej „dogrywki” kurs euro na chwilę znalazł się nawet poniżej 4,27 zł, osiągając najniższą wartość od 18 listopada.  

/ Bankier.pl

Poniedziałkowy poranek przyniósł kasację piątkowej anomalii. O 10:00 kurs euro kształtował się tuż poniżej 4,28 zł i był o ponad grosz wyższy niż przed weekendem. Na rynku złotego od początku grudnia trwa „korekta korekty”,czyli umocnienie złotego po listopadowym osłabieniu, będącym odreagowaniem październikowej zwyżki notowań polskiej waluty.

Tymczasem 2,5-letnie maksimum poprawiły notowania brytyjskiego funta. W poniedziałek rano szterlinga wyceniano na blisko 5,09 zł, a w porywach kurs GBP/PLN sięgał blisko 5,10 zł. Tak drogiego funta na polskim rynku nie widziano od kwietnia 2017 rok.

/ Bankier.pl

Znacznie stabilniejsze były notowania dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Za „zielonego” trzeba było zapłacić ponad 3,86 zł. Natomiast helwecka waluta była wyceniana na przeszło 3,90 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki