Euler Hermes umacnia swoją pozycję w Skandynawii

2004-01-21 11:49
publikacja
2004-01-21 11:49
Światowy lider ubezpieczeń kredytu kupieckiego przejął w całości Finnish Credit Insurance Company (FCIC) - Fińskie Towarzystwo Ubezpieczeń Kredytu Kupieckiego.

Grupa Euler Hermes zwiększyła do 100% swoje udziały w fińskiej firmie ubezpieczającej kredyt kupiecki. FCIC jest największym ubezpieczycielem należności w Finlandii oferującym fińskim przedsiębiorstwom ochronę ubezpieczeniową sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Dotychczas firma była w połowie własnością If Skadeförsäkring Holding AB z siedzibą w Sztokholmie.

„Przejęcie tych udziałów jest ważnym krokiem zmierzającym do zwiększenia obecności Euler Hermes w krajach skandynawskich” – powiedział Jochen Dümler – Członek Zarządu niemieckiego oddziału grupy, Euler Hermes Kreditversicherung.

W nadchodzącym roku eksperci przewidują znaczący wzrost zainteresowania ubezpieczeniami kredytu kupieckiego w Finlandii, w dużej mierze jako rezultat proeksportowego ukierunkowania fińskiej gospodarki. Jednocześnie popyt na ten rodzaj ubezpieczeń powinien wzrosnąć w średnim okresie, w związku z pogarszającą się sytuacją finansową fińskich przedsiębiorstw – od 2002 roku liczba bankructw w tym kraju znacznie wzrosła. Niemniej jednak wskaźnik wzrostu niewypłacalności w Finlandii osiąga nadal poziom niższy niż średnia w innych krajach skandynawskich. Dla przykładu, w okresie 2002-2003 w Norwegii nastąpił 25% wzrost liczby niewypłacalnych przedsiębiorstw, w Szwecji 5%, natomiast w Danii wskaźnik ten w ostatnim roku spadł o 3 % pomimo znacznego wzrostu w 2000 r.

Grupa Euler Hermes rozwija swoją działalność w krajach skandynawskich od 1992 roku. W Szwecji, Norwegii oraz Danii zajmuje drugie miejsce wśród ubezpieczycieli kredytu kupieckiego z 30% udziałem w rynku.
Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki