Euler Hermes umacnia swoją pozycję w Skandynawii

Światowy lider ubezpieczeń kredytu kupieckiego przejął w całości Finnish Credit Insurance Company (FCIC) - Fińskie Towarzystwo Ubezpieczeń Kredytu Kupieckiego.

Grupa Euler Hermes zwiększyła do 100% swoje udziały w fińskiej firmie ubezpieczającej kredyt kupiecki. FCIC jest największym ubezpieczycielem należności w Finlandii oferującym fińskim przedsiębiorstwom ochronę ubezpieczeniową sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Dotychczas firma była w połowie własnością If Skadeförsäkring Holding AB z siedzibą w Sztokholmie.

„Przejęcie tych udziałów jest ważnym krokiem zmierzającym do zwiększenia obecności Euler Hermes w krajach skandynawskich” – powiedział Jochen Dümler – Członek Zarządu niemieckiego oddziału grupy, Euler Hermes Kreditversicherung.

W nadchodzącym roku eksperci przewidują znaczący wzrost zainteresowania ubezpieczeniami kredytu kupieckiego w Finlandii, w dużej mierze jako rezultat proeksportowego ukierunkowania fińskiej gospodarki. Jednocześnie popyt na ten rodzaj ubezpieczeń powinien wzrosnąć w średnim okresie, w związku z pogarszającą się sytuacją finansową fińskich przedsiębiorstw – od 2002 roku liczba bankructw w tym kraju znacznie wzrosła. Niemniej jednak wskaźnik wzrostu niewypłacalności w Finlandii osiąga nadal poziom niższy niż średnia w innych krajach skandynawskich. Dla przykładu, w okresie 2002-2003 w Norwegii nastąpił 25% wzrost liczby niewypłacalnych przedsiębiorstw, w Szwecji 5%, natomiast w Danii wskaźnik ten w ostatnim roku spadł o 3 % pomimo znacznego wzrostu w 2000 r.

Grupa Euler Hermes rozwija swoją działalność w krajach skandynawskich od 1992 roku. W Szwecji, Norwegii oraz Danii zajmuje drugie miejsce wśród ubezpieczycieli kredytu kupieckiego z 30% udziałem w rynku.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil