REKLAMA

Estoński wywiad: Rosjanie szykują ataki informacyjne na kraje bałtyckie

2018-02-08 22:32
publikacja
2018-02-08 22:32
fot. Kirill Kudryavtsev / FORUM

Rosja przygotowuje ataki informacyjne na kraje bałtyckie - poinformował estoński wywiad zagraniczny. Służby twierdzą, że ma to związek z obchodami stulecia niepodległości tych państw.

O sprawie informuje agencja BNS, która powołuje się na raport estońskiego wywiadu zagranicznego. Czytamy w nim, że w roku obchodów stulecia niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii rosyjska propaganda próbuje pomniejszyć znaczenie tego wydarzenia. Służby informują, że w przekazywaniu informacji płynących z Kremla dominują "historyczni propagandziści" oraz "centra pseudo-analityczne" oczerniające te jubileusze. Jednym z pierwszych takich działań, według estońskiego wywiadu, była konferencja pod tytułem "Wojny i rewolucje lat 1917-1920: narodziny państwowości Finów, Estończyków, Łotyszy i Litwinów", która odbyła się w Sankt Petersburgu w październiku ubiegłego roku. Organizatorem tego wydarzenia było koordynowane przez administrację Władimira Putina Rosyjskie stowarzyszenie studiów Nadbałtyckich i bliska Kremlowi fundacja dyplomacji publicznej Aleksandra Gorczakowa.

Według estońskich służb, Rosjanie aktywnie poszukują historyków z państw bałtyckich, gotowych do usprawiedliwienia treści propagandowych skierowanych przeciwko tym krajom.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Zalewski, Wilno/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
Straszne - ten mini panstwa, wyludniajace sie w tempie "ostatni gasi swiatlo"
sa NA PEWNO na celowniku najwiekszego panstwa swiata :)
plutarch
czy ten prorosyjski troll wszędzie musi wleźć?
plutarch
kolejny post, którego składnia sugeruje, że jest pisany przez konto półautomatyczne

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki