REKLAMA

Estonia oferuje bezpłatną ofertą narzędzi e-learning dla innych krajów w czasach pandemii

2020-03-17 05:26
publikacja
2020-03-17 05:26
fot. janeb13 / Pixabay

Państwa, które z powodu pandemii koronawirusa musiały zamknąć szkoły i przejść na nauczanie przez internet, mogą skorzystać bezpłatnie z narzędzi i platform edukacyjnych, używanych w Estonii - ogłosił resort ds. szkolnictwa i badań naukowych tego kraju.

Estonia, jako czołowy kraj w zakresie edukacji w Europie, chce wesprzeć inne kraje w czasach kryzysu Covid-19. Narzędzia w języku angielskim dostępne są pod adresem „http://education-nation.99math.com/” - podano w komunikacie ministerstwa.

Wśród oferowanych platform e-learningu są m.in. narzędzia do nauki matematyki, języków (w tym serwis „Speakly”, dostępny także w języku polskim) oraz rozwiązania dla edukacji przedszkolnej, czy do zarządzania procesem nauczania, jak i wirtualny pokój nauczycielski.

W Estonii w ubiegły czwartek ogłoszony został stan wyjątkowy, a szkoły zostały zamknięte od poniedziałku.

„Kto nie jest przerażony edukacją cyfrową? Nauka i nauczanie elektroniczne jest wyzwaniem nawet w normalnych okolicznościach. Jednak w czasie epidemii Covid-19, edukacja cyfrowa jest jedyną opcją” - powiedział Mart Laidmets, sekretarz generalny w estońskim resorcie edukacji i badań naukowych. Podkreślił, że w Estonii funkcjonuje wiele rozwiązań dla pełnego wsparcia nauki na odległość, którymi kraj chce się podzielić z innymi w potrzebie, a zapewnienie nauczania jest podstawą zrównoważonego społeczeństwa.

Estonia zajęła pierwsze miejsce wśród państw europejskich we wszystkich kategoriach w ogłoszonych przez OECD w grudniu 2019 r. wynikach testów PISA, które sprawdzają umiejętności i kompetencje uczniów (15-latków) w zakresie: matematyki, nauk ścisłych oraz czytania ze zrozumieniem.

Przemysław Molik

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki