REKLAMA

Erdogan zgodził się na plany obrony krajów bałtyckich i Polski

2019-12-04 14:24
publikacja
2019-12-04 14:24

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zgodził się na poparcie NATO-wskich planów obrony krajów bałtyckich i Polski, ujawniła w środę w czasie spotkania przywódców Sojuszu kancelaria prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy.

/ fot. Mikhail Metzel / TASS

Kwestia ta była jedną z głównych punktów spornych przed rozpoczęciem spotkania przywódców. Turcja odmawiała poparcia tych planów, dopóki państwa NATO nie uznają ugrupowań, z którymi walczy, za organizacje terrorystyczne.

O sprawie tej z Erdoganem rozmawiał przed przyjazdem do Londynu prezydent Andrzej Duda, a w czasie samego szczytu miało się odbyć spotkanie Erdogana, Dudy i prezydentów trzech krajów bałtyckich.

Sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga pytano na konferencji, czy udało się przekonać Turcję, by nie blokowała planu obrony NATO dla Polski i krajów bałtyckich. Turcja uzależniała swoją zgodę od politycznego poparcia Sojusz w walce przeciw kurdyjskim milicjom YPG w Syrii.

W środę rano Stoltenberg poinformował, że rozmawiał o tej sprawie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

"Dzisiaj uzgodniliśmy aktualizację planów (obronnych - PAP) dla Polski i państw bałtyckich. Jestem z tego zadowolony" - powiedział Stoltenberg na konferencji. Nie podał jednak szczegółów. (PAP)

luo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki