REKLAMA

Erdogan: Świat musi znaleźć sposób rozwiązania problemu uchodźców

2021-09-22 03:00
publikacja
2021-09-22 03:00
Erdogan: Świat musi znaleźć sposób rozwiązania problemu uchodźców
Erdogan: Świat musi znaleźć sposób rozwiązania problemu uchodźców
/ Reuters

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w przemówieniu wygłoszonym we wtorek na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ ostrzegł przed "setkami milionów" uchodźców klimatycznych w przyszłości i podkreślił, że świat musi znaleźć rozwiązanie problemu obecnych uchodźców uciekających przed wojnami.

Erdogan podkreślił, że Turcja przyjęła "prawie 5 mln Syryjczyków" i nie może już przyjąć więcej uchodźców. "Jako kraj, który ocalił ludzką godność podczas kryzysu syryjskiego, nie mamy już potencjału ani tolerancji, aby przyjmować kolejne fale migrantów" - powiedział.

Mówiąc o sytuacji w Afganistanie, prezydent Turcji oświadczył, że nadszedł czas, aby wszyscy, którzy byli zaangażowani w tym kraju, podzielili się solidarnie odpowiedzialnością i udzielili mu pomocy. Obiecał, że Turcja "wywiąże się z braterskiego obowiązku" wobec Afganistanu.

"W wielu rejonach ludzie przygotowują się do migracji do innych rejonów. Świat wciąż nie znalazł rozwiązania dla problemu uchodźców powodowanego przez regiony kryzysów, takie jak Syria i Afganistan" - powiedział Erdogan.

Zapowiedział, że jego rząd wkrótce przedłoży parlamentowi do ratyfikacji osiągnięte w 2015 r. w Paryżu porozumienie klimatyczne.

Associated Press zaznacza, że w Turcji nasilają się nastroje wrogie migrantom, w miarę jak pojawiają się coraz poważniejsze problemy gospodarcze. Głównie z tego powodu Turcja dąży do ponownego zaliczenia jej do krajów rozwijających się, a nie rozwiniętych, bowiem dla tych pierwszych przewidziano łagodniejsze kryteria klimatyczne. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
andregru
"Świat musi znaleźć sposób rozwiązania problemu uchodźców" - wojsko na granicach i zasieki rozwiążą problem .
anty12
Chcial wiekszy haracz od UE i nie przyjmie. BArdzo dobrze, z terrorystami z turcji si enie rozmawai, atym bardziej niepalci si eharacz. Ty turecki bugu - statdo muzulmanskich imigrantow to nie nasz problem.
antek10
turcja przyjeła 5 milionow syryjczyków? o to chyba 2x ich liczyli jak przekraczali granice do turcji i z turcji do UE
qonradx
7,62 najlepiej chroni przed nielegalną imigracją! Wystarczyć odstrzelić 10ciu i więcej nie trzeba będzie bo nikt wiecej sie nie odważy! A ile żyć ludzkich dzięki temu się ocali pomyslcie tylko!

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki