REKLAMA

Erdogan: Nie pozostawię prezydenta Maduro samego

2018-09-28 17:13
publikacja
2018-09-28 17:13

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zadeklarował, że "nie zostawi samego prezydenta Wenezueli" Nicolasa Maduro - podały w piątek tureckie media. Erdogan wypowiedział się na ten temat przed odlotem z Nowego Jorku do Niemiec.

fot. Murad Sezer / / Reuters

Prezydent Turcji widzi możliwość spotkania z prezydentem Wenezueli po szczycie G20, który odbędzie się w dniach 30 listopada-1 grudnia w Argentynie.

"Jeśli terminarz zajęć prezydenta Maduro na to pozwoli, mogę złożyć mu oficjalną wizytę" - powiedział Erdogan.

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu złożył wizytę w Wenezueli już w ubiegłym tygodniu i zapewnił rząd w Caracas, że jego kraj robi wszystko co w jego mocy, aby pomóc Wenezueli w przezwyciężeniu obecnych trudności.

"Chciałbym raz jeszcze podkreślić, że Turcja będzie nadal popierała Wenezuelę" - oświadczył szef dyplomacji tureckiej. "Jesteśmy przeciwko działaniom zmierzającym do izolacji tego kraju, przeciwko sankcjom. Opowiadamy się natomiast za dialogiem" - zapewnił Cavusoglu podczas wizyty, która zakończyła sie podpisaniem dwóch porozumień dotyczących umacniania więzów dyplomatycznych Turcja-Wenezuela. (PAP)

ik/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (16)

dodaj komentarz
gs10yussx
Maduro jest przedstawicielem rządu skorumpowanego, głupiego i nie mającego żadnych skrupułów w utrzymaniu się przy władzy. Teraz za kupienie sobie jeszcze kilka dodatkowych miesięcy władzy jest w stanie sprzedać dzieci i wnuki obywateli. To ich definitywnie łączy z Erdoganem. Robić z Maduro teraz interesy to jawne Maduro jest przedstawicielem rządu skorumpowanego, głupiego i nie mającego żadnych skrupułów w utrzymaniu się przy władzy. Teraz za kupienie sobie jeszcze kilka dodatkowych miesięcy władzy jest w stanie sprzedać dzieci i wnuki obywateli. To ich definitywnie łączy z Erdoganem. Robić z Maduro teraz interesy to jawne wykorzystywanie w których Wenezuela dopłaca do nich krocie. Trafił swój na swego. Prezydent Turcji potrzebuje partnera jeszcze bardziej oddalonego od matematyki jak on sam.
ajwaj
Masz super zycie :)
Zródlo wiedzy to PISie-PAPy, CNN, MTV, Bajki z Mchu i Paproci itd. i jest ci OK, zadnych watpliwosci
ajwaj
Slabosc "zachodu" widza wszyscy i sie zrywaja. Przyjaciól, sojuszników USA ostatnio nie ma, bo ich nie chcial do podzialu. Kompradorzy sie nie licza.

Wlasnie CBSNEWS oznajmila, ze super drogi, piekny, slodki F-35B (pierwszy bój mial byc w Afganistanie > z kim nie podano:)) przywalil w ziemie. Koszt wynalazku
Slabosc "zachodu" widza wszyscy i sie zrywaja. Przyjaciól, sojuszników USA ostatnio nie ma, bo ich nie chcial do podzialu. Kompradorzy sie nie licza.

Wlasnie CBSNEWS oznajmila, ze super drogi, piekny, slodki F-35B (pierwszy bój mial byc w Afganistanie > z kim nie podano:)) przywalil w ziemie. Koszt wynalazku 1 500 MLD $$$.
Inaczej chrzest bojowy przez uderzenie w ziemie (juz wczesniej byly skargi i zazalenia na F-35)

https://www.cbsnews.com/news/military-plane-crash-beaufort-county-south-carolina-live-updates-2018-09-28/

ajwaj
https://twitter.com/SamRichardsonAM/status/1045716767023263744/photo/1
greatmongo
zwlaszcza widza te rzekoma slabosc wenezuelczycy, ktorzy sobie moga podowcipkowac w kolejce po chleb.

ajwaj odpowiada greatmongo
Co kraj - to obyczaj :)
W "blogoslawionych" USA w skrajnej biedzie jest ca 50 mln. Odbiorców "food stamps" ponad 40 mln. (kartki dla nie umarcia z glodu). Biednych prawie 1/2 US-Americans

Dla Wenezuelczyków lepiej jest stac w kolejce w swoim panstwie z nadzieja na lepsze (maja najwiecej ropy na swiecie),
Co kraj - to obyczaj :)
W "blogoslawionych" USA w skrajnej biedzie jest ca 50 mln. Odbiorców "food stamps" ponad 40 mln. (kartki dla nie umarcia z glodu). Biednych prawie 1/2 US-Americans

Dla Wenezuelczyków lepiej jest stac w kolejce w swoim panstwie z nadzieja na lepsze (maja najwiecej ropy na swiecie), niz stac w kolejce w kraju obrabowanym, sprywatyzowanym za 1 zlotówke i tak w dlugach i tak w biedzie
jkl777 odpowiada ajwaj
To bilet do Wenezueli i heja, czekac na lepsze... tylko tak stwierdze, ze z komunistami zlodziejami to mozesz sie nie doczekac.
ajwaj odpowiada jkl777
Baz sensu:
1. komunizm zaklada BRAK wlasnosci prywatnej, nie kumasz pojec
2. jesli z ca 200 krajów podoba sie komus np. 50, to ma tam jechac i mieszkac ? :) Fizycznie niemozliwe

Choc Wenezuela jest piekna, (Andy, kajmany itd.) > warto popatrzec
niepelnosprawny_org
i razem sobie dopomozecie...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki