REKLAMA

Koronawirus nie wpływa na płynność przewozów PKP Cargo

2020-03-24 13:12
publikacja
2020-03-24 13:12

Koronawirus nie wpływa obecnie na płynność krajowych i zagranicznych przewozów PKP Cargo - poinformował podczas wtorkowej telekonferencji prezes spółki Czesław Warsewicz. Dodał, że zmniejszenie światowej wymiany handlowej może się negatywnie odbić na przewozach kolejowych.

/ PKP

"Dzisiejsza sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie wpływa na nasze przewozy krajowe i zagraniczne, które są realizowane płynnie. Nasze pociągi mogą się swobodnie poruszać. Sytuacja kolei jest dużo lepsza pod tym względem niż innych środków transportu" - powiedział prezes.

"Z powodu koronawirusa osłabła światowa wymiana handlowa. Niestety doszło do zerwania łańcuchów logistycznych. Fabryki w Europie z tego powodu ograniczają produkcję, inne są zamykane lub pracują mniej intensywnie. To może odbić się na przewozach kolejowych choćby w sektorze automotive, Z powodu kryzysu cierpią też przewozy innych ładunków. Mamy nadzieję, że jest to tylko stan przejściowy i za jakiś czas polska gospodarka, której teraz grozi znaczne osłabienie dynamiki wzrostu PKB, znowu wejdzie na drogę rozwoju dzięki rządowemu wsparciu" - dodał.

Warsewicz wskazuje także na powrót chińskich fabryk do poziomu produkcji sprzed epidemii i ożywienie transportu kolejowego na Nowym Jedwabnym Szlaku.

"W naszym terminalu w Małaszewiczach przez ostatnie 3 tygodnie marca odnotowano jednocyfrowy wzrost przewozów, po dwucyfrowym spadku w lutym i lekkim spadku w styczniu. To jest dobry prognostyk, że wielkość przewozów z tego kierunku będzie wzrastała w następnych miesiącach" - powiedział.

Prezes liczy, że wznowienie przez wielkiego pieca w Hucie Sendzimira w Krakowie, choć przesunięte w czasie zwiększy przewóz rud i metali.

Warsewicz ma nadzieję na większe przewozy kruszyw w 2020 roku, gdyż w decydującą fazę wkraczają inwestycje infrastrukturalne dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej

Przewieziona masa towarowa przez tabory PKP Cargo w ubiegłym roku wyniosła 108,6 mln ton. Było to mniej rok do roku o około 11 proc. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
-romel-
Pracuję w PKP
Jesteśmy zasypywani procedurami,to akurat dobrze bo ludzie mają wiedzieć co robić.
ALE
Problem jest w tym że miło kto tego przestrzega a CAŁE PKP nic nie robi żeby to wyegzekwować.
W miejscu gdzie pracuję MUSZĄ być 4 osoby na małej przestrzeni ,zmiany się mijają rano i wieczorem bez obostrzeń.
Pracuję w PKP
Jesteśmy zasypywani procedurami,to akurat dobrze bo ludzie mają wiedzieć co robić.
ALE
Problem jest w tym że miło kto tego przestrzega a CAŁE PKP nic nie robi żeby to wyegzekwować.
W miejscu gdzie pracuję MUSZĄ być 4 osoby na małej przestrzeni ,zmiany się mijają rano i wieczorem bez obostrzeń.Wchodzą tam też inne bo muszą.

DOSTALIŚMY 2szt.maseczek dla chorych tak nam powiedziano,pudełko rękawic i chyba to denaturat do oskarżania bo tak pachnie.
WYSTARCZY 1 OSOBA ZAKŻONA I CAŁA STACJA WĘZŁOWA STOI !!!

MOŻE TO przeczyta ktoś z góry zrubcie coś z tym.

WSZYSTKIE OSOBY DECYZYJNE SIĘ POCHOWAŁY.
ZOSTALIŚMY SAMI. !!!!

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki