REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Enea zawarła z konsorcjum banków umowę kredytów do łącznej kwoty 2,5 mld zł

2023-01-27 22:24
publikacja
2023-01-27 22:24

Enea zawarła z konsorcjum banków umowę kredytów do łącznej kwoty 2,5 mld zł - podała spółka w komunikacie.

Enea zawarła z konsorcjum banków umowę kredytów do łącznej kwoty 2,5 mld zł
Enea zawarła z konsorcjum banków umowę kredytów do łącznej kwoty 2,5 mld zł
/ Enea

W skład konsorcjum weszły Polska Kasa Oszczędności Bank Polski, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Polska Kasa Opieki, Alior Bank oraz Bank of China (Europe) oddział w Polsce.

Jak podano, spółce zostanie udostępnione finansowanie w formie kredytu terminowego do kwoty 1,5 mld zł z częściową amortyzacją oraz rewolwingowego kredytu odnawialnego do kwoty 1 mld zł z jednorazowym terminem zapadalności na koniec okresu finansowania. Termin wymagalności kredytów przypada pięć lat po dacie podpisania umowy z możliwością jego wydłużenia na wniosek spółki o kolejne 2 lata.

Enea poinformowała, że będzie mogła przeznaczać środki udostępnione w ramach kredytu terminowego na finansowanie i refinansowanie nakładów inwestycyjnych grupy poniesionych w związku z budową, modernizacją lub utrzymaniem sieci dystrybucyjnej oraz nabyciem, rozwojem, rozbudową, finansowaniem, budową, modernizacją, konserwacją lub oddaniem do użytku odnawialnych źródeł energii.

Natomiast środki z kredytu odnawialnego zostaną wykorzystane na finansowanie bieżącej działalności oraz kapitału obrotowego grupy z wyłączeniem: finansowania budowy, nabycia oraz rozbudowy elektrowni opalanych węglem kamiennym, a także innej działalności związanej z węglem kamiennym, w tym wydobyciem i obrotem, i refinansowaniem zadłużenia finansowego lub wydatków, poniesionych w takim celu.

Oprocentowanie środków udostępnionych w ramach umowy będzie obliczane w oparciu o zmienną stopę procentową odpowiednią dla danego okresu odsetkowego, powiększoną o marżę uzależnioną od wysokości wskaźnika dług netto/EBITDA, a także - w przypadku kredytu terminowego - od wypełnienia wskaźników zrównoważonego rozwoju, tj. wskaźnika redukcji emisji CO2 oraz wskaźnika zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w strukturze wytwórczej grupy Enea. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki