REKLAMA

Emmerson Capital zadebiutował na rynku NewConnect

2011-08-26 13:40
publikacja
2011-08-26 13:40

Dziś na rynku NewConnect zadebiutowała spółka Emmerson Capital SA – fundusz zajmujący się nabywaniem nieruchomości na terenie Polski.


Teoretyczny kurs otwarcia o godz. 11:00 wynosił 2,09 zł. Debiut został poprzedzony prywatną emisją akcji serii C i D o łącznej wartości 12 mln zł. Pozyskany kapitał Emitent przeznaczy na inwestycje zgodne ze swoim profilem działalności. Autoryzowanym doradcą Emmerson Capital jest WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o.

Misją Emmerson Capital SA jest zbudowanie silnej, rozpoznawalnej i prestiżowej marki kojarzącej się z inwestycjami na rynku nieruchomości, które będą dostarczać roczną stopę zwrotu na portfelu inwestycji (IRR) w wysokości powyżej średniej dla spółek notowanych na GPW.

- „Stworzenie Emmerson Capital w Grupie Emmerson SA było naturalną potrzebą wykorzystania swego rodzaju niszy rynkowej. W nieco ponad rok po powstaniu spółki, udało nam się przygotować ją i przeprowadzić przez proces upublicznienia wraz z pozyskaniem środków na jej działalność. Debiut na rynku NewConnect dla wielu spółek jest zwieńczeniem ich starań czy też ciężkiej pracy, dla nas jest to początek rozwoju Emmerson Capital S.A. Jesteśmy przekonani, że będziemy potrafili dobrze wykorzystać tę szansę, którą dziś otrzymaliśmy.” – mówi Tadeusz Popławski, prezes zarządu Emmerson Capital S.A.

Znaczącymi akcjonariuszami Emmerson Capital są m.in. Emmerson SA z 25,62 proc. udziału w kapitale zakładowym oraz WDM Capital S.A. z 12,29 proc. udziału w kapitale zakładowym.

W II kwartale 2011 r. Spółka osiągnęła 2,85 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 46,5 tys. zł zysku netto./ Emmerson Capital
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki