REKLAMA

Emir Kataru potwierdził porozumienie w sprawie dostaw gazu dla Niemiec

2022-05-20 16:50
publikacja
2022-05-20 16:50
Emir Kataru potwierdził porozumienie w sprawie dostaw gazu dla Niemiec
Emir Kataru potwierdził porozumienie w sprawie dostaw gazu dla Niemiec
/ DDP

Emir Kataru szejk Tamim ibn Hamad as-Sani potwierdził w piątek w Berlinie na wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem RFN Olafem Scholzem zawarcie porozumienia w sprawie dostaw katarskiego gazu do Niemiec od 2024 roku. Wcześniej napisał o tym dziennik "Handelsblatt".

Scholz podkreślił, że Katar odegra "kluczową rolę" w realizacji strategii dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w surowce energetyczne i odchodzenia od importu rosyjskiego gazu przez Niemcy.

"Kwestia bezpieczeństwa energetycznego ma dla nas wielkie znaczenie. Niemcy rozwiną swoją infrastrukturę tak, aby móc importować skroplony gaz (LNG) statkami" - oznajmił kanclerz.

"To duży krok i Katar odgrywa ważną rolę w implementacji naszej strategii" energetycznej - dodał Scholz. Reuters przypomina, że Berlin podjął decyzję o uniezależnieniu się od dostaw gazu z Rosji w związku z jej agresją zbrojną na Ukrainę. (PAP)

fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (18)

dodaj komentarz
powiemwamcomysle
Katar jak na kraje bliskowschodnie najsensowniejszy dostawca mysle.
podatnik-
A gdzie nasz kontrakt z Qatar'em sprzed lat?
moshe_klotz
o niczym

ile ?
za ile ?
terminalu nie ma,
rurociagów nie ma
infrastruktuy -. gazyfikacja itd nie ma

Za 2 lata bedzie zatrzymany Nord Strem 2 smigac,
Niemcy patrza na kazdego centa
darius19
doszli "laleszek" i "zoomek" ze stajni Putina. Klasyka - napuszczanie, distraction.... A to sa skutki dzialania ich chlebodawcy
darius19
zobaczylem "endes" tez od nich. Aktywni od dluzszego czasu. Ale jest zmiana. Juz biora uzdzial w komentarzach. Bo dotad Putin/Lukaszenka - cacy. Zachod - be. Zachod winien wszystkiemu. Putin chce pokoju
zoomek
Nie skabie - taniej będzie. USA to przyjaciel - sprzeda taniej niż Ruski - prawda? I to właśnie jest cel wojny. Jeden z wielu. Płać frajerze!
od_redakcji
Coś dla ciebie: ROSYJSKA FARMA CYBERPUNKÓW https://www.youtube.com/watch?v=8HZ4DnVfWYQ
dididif
ważna i fantastyczna wiadomość.
zoomek
Bo będzie drożej? W sumie Niemców to niech trafi szlag więc ok.
laleszek
Przez wiele lat Niemcy i Europa miała najtańszy gaz na świecie od Rosjan , za wyjątkiem tego płynącego przez Ukrainę obciążonym 50% opłatą za tranzyt dla ukraińskich oligarchów powiązanych z USA , teraz będzie miała dużo droższy gaz, a tani popłynie do Azji bo Europa na żądanie USA go nie chce , gdzie Azja bez tego produkuje już Przez wiele lat Niemcy i Europa miała najtańszy gaz na świecie od Rosjan , za wyjątkiem tego płynącego przez Ukrainę obciążonym 50% opłatą za tranzyt dla ukraińskich oligarchów powiązanych z USA , teraz będzie miała dużo droższy gaz, a tani popłynie do Azji bo Europa na żądanie USA go nie chce , gdzie Azja bez tego produkuje już 70% wszystkiego na świecie.. bo jest najtańsza w produkcji , a i tak już ma trzy razy więcej patentów rocznie w nowych technologiach...

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki