Emilewicz: Porozumienie poparło Dudę bez stawiania dodatkowych warunków

Porozumienie poparło kandydaturę Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich bez stawiania mu jakichkolwiek warunków - zapewniła w poniedziałek w Poznaniu Jadwiga Emilewicz. Jak oceniła, ubiegający się o reelekcję prezydent to gwarant dalszych, pozytywnych zmian.

Minister rozwoju i wiceszefowa Porozumienia poinformowała na konferencji prasowej, że ugrupowanie rozpoczęło w poniedziałek w Poznaniu zbieranie podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.

"Nie traktujemy jego kandydatury transakcyjnie; nie stawialiśmy mu żadnych dodatkowych warunków udzielając poparcia. Po prostu dzisiaj to jest, z naszej perspektywy, najlepszy kandydat. Te minione 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy oceniamy jako dobre lata" – zapewniła Emilewicz.

Jak dodała, prezydentura Andrzeja Dudy to był, z perspektywy Porozumienia, czas "często trudnego dialogu".

"Przecież nie każda z propozycji, którą przedstawialiśmy była jednoznacznie akceptowana czy aprobowana przez prezydenta. Jednak w tym trudnym układzie ustrojowym udało się budować programy dobre dla Polski" – powiedziała Emilewicz.

Minister wyraziła przekonanie, że jedynie prezydent Duda jest w stanie zagwarantować "kierunek zmian, który zainicjowaliśmy w 2015 roku".

"Przez minione lata udowodniliśmy, że dobra współpraca pomiędzy Pałacem Prezydenckim a rządem może dać wymierne konkretne efekty. Polska umocniła swoją pozycję międzynarodową i swoje bezpieczeństwo. Jest dzisiaj jednym z najszybciej rozwijających się państw, chcemy ten wzrost utrzymywać. Temu wzrostowi towarzyszą bardzo ambitne programy społeczne. Nie moglibyśmy ich zrealizować, gdyby nie dobra współpraca rządu i prezydenta" - przekonywała Emilewicz.

Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w sobotę w Warszawie. W niedzielę lider Porozumienia Jarosław Gowin poinformował, że na przełomie marca i kwietnia jego ugrupowanie planuje organizację specjalnej konwencji, podczas której udzieli uroczystego poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mok/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil