REKLAMA

Emerytura na konto czy od listonosza?

2015-01-08 04:50
publikacja
2015-01-08 04:50
Emerytura na konto czy od listonosza?
Emerytura na konto czy od listonosza?
fot. Adam Dauksza / / FORUM

ZUS, chcąc zaoszczędzić, namawia emerytów do rezygnacji z usług listonoszy i odbierania pieniędzy w banku - informuje "Gazeta Wyborcza". Ale emeryci są oporni.

Wciąż wielu emerytów nie chce mieć z bankami nic wspólnego (fot. Adam Dauksza / FORUM)

Dziś spośród ponad 7 mln emerytów, rencistów i osób na świadczeniach przedemerytalnych rachunek bankowy ma 64,6 proc. osób. Pozostałe 35,4 proc. świadczeń roznoszą listonosze z Poczty Polskiej.

Choć z listonoszy korzysta dwa razy mniej Polaków niż z kont bankowych, to ZUS w 2013 r. zapłacił Poczcie Polskiej aż 221 mln zł. W tym samym okresie wypłaty na rachunek bankowy pochłonęły jedynie 3,4 mln zł.

Ministerstwo Finansów liczy, że w 2015 r. 75 proc. rent i emerytur będzie wypłacanych wprost na konta. Dzięki temu państwo zaoszczędzi. To dość ambitne plany, ocenia "GW". Tym bardziej, że wciąż wielu emerytów nie chce mieć z bankami nic wspólnego. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~listonoosz
Przupomnijmy ,że listonosz zatrudniony w Poczcie POlskiej zarabia 1400 plz na rękę.Najdziwniejsze w tej firmie jest to,że liczba dostarczanych listów poleconyxh i wygranych kontraktów przez firmę nie mają żadnego wpływu na jego pensję..( co zatem robią związki zawodowe w poczcie Polskiej i gdzie idą pieniądze z wygranych Przupomnijmy ,że listonosz zatrudniony w Poczcie POlskiej zarabia 1400 plz na rękę.Najdziwniejsze w tej firmie jest to,że liczba dostarczanych listów poleconyxh i wygranych kontraktów przez firmę nie mają żadnego wpływu na jego pensję..( co zatem robią związki zawodowe w poczcie Polskiej i gdzie idą pieniądze z wygranych komtraktów ?????Bez dodatkowych profitów z emerytór listonosze wymrą z głodu..
obserwator15
Ludzie tu mają duuużo racji Teraz banka norweski połączyli z z Bankiem PKO = krwiopijca miesięczna opłata od emeryta to 15,- zł PLN a do tego każde sprawdzenie swojego konta w bankomacie to 1,00zł PLN bez wydruku !? Jak należałem bo Nordea to płaciłem tylko 9,00zł/mc i żadnych opłat przy bankomacie nie było !!Ludzie tu mają duuużo racji Teraz banka norweski połączyli z z Bankiem PKO = krwiopijca miesięczna opłata od emeryta to 15,- zł PLN a do tego każde sprawdzenie swojego konta w bankomacie to 1,00zł PLN bez wydruku !? Jak należałem bo Nordea to płaciłem tylko 9,00zł/mc i żadnych opłat przy bankomacie nie było !!!? Szlag mnie trafia że Bank PKO jeszcz na emerytach żeruje !? Ale jak to mówią hiena to nawet padliny się chwyci żeby się nażreć !!!? Bye !
~dziadek
Tylko do rączki. Konto zawsze może zająć komornik.
~realista
A emeryt z emeryturą 1100 zł, ma zapłacić bankowi za prowadzenie konta 10 z,ł a po pieniądze dymać "o kulach" do banku albo zapłacić jeszcze 50-150 zł za kartę, żeby mógł korzystać ze swoich pieniędzy. Ale państwo zaoszczędzi.
~praktyk
Jeżeli chcesz koniecznie mieć konto w reklamowanym, zachodnim banku to tyle płać! Nie wszystkie są tak pazerne, wystarczy sprawdzić.
~ali odpowiada ~praktyk
A po wyjsciu z banku staruszka dostanie kuku w głowe i po rencinie a tak ma w domciu
~al odpowiada ~praktyk
Coraz mniej banków jest darmowych. Nie ma darmowych bankow dla biedoty, ani na wsiach. Mało który emeryt posługuje się internetem i ma bankomat w po drodze.
~dex
oczywiscie ze niechce. nie dosc ze emerytury liche to jeszcze krwiopijcy bankierzy zaraz beda liczyc za prowadzenie konta i posiadanie karty. dla polskiego emeryta kazda zlotowka jest cenna
~Ala
Całkowita bzdura, jest wiele bezpłatnych rachunków bankowych.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki