Kopcińska: Chcemy, by "Emerytura Plus" była powtarzana co roku

Jeśli będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość, chcemy, by program "Emerytura Plus" był powtarzany w każdym roku - zapowiedziała w czwartek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że wprowadzenie tego programu to "wyrażenie szacunku" dla seniorów.

(fot. Filip Błażejowski / FORUM)

W czwartek Sejm uchwalił ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. Przewiduje ona, że emeryci i renciści otrzymają w maju jednorazowo 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto). Świadczenie będzie przysługiwało w sumie ponad 9,8 mln osób (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń to 10,8 mld zł.

Kopcińska mówiła w Polsat News, że wprowadzenie "Emerytury Plus" to "wyrażenie szacunku" dla seniorów. "Chcemy, żeby ten program był powtarzany w każdym roku, kiedy będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość" - oświadczyła. Według niej, na podstawie wypowiedzi polityków opozycji, nie można mieć pewności, że program zostanie utrzymany, gdy PiS straci władzę.

Kopcińska zapewniła też, że "Emerytura Plus" nie jest "kiełbasą wyborczą", a jedynym celem tego programu jest podniesienie poziomu życia Polaków. "W tej chwili mamy uszczelnione podatki, mamy pieniądze, których nie było i mamy finanse na programy, które trafiają do polskich rodzin, do emerytów" - powiedziała rzeczniczka rządu.

autor: Maciej Zubel

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 clever

Pani Kopcińska - TO JEST KIEŁBASA WYBORCZA !!! a przy okazji mam pytanie dlaczego obecna władza tak jest przyspawana do kor..a?

! Odpowiedz
4 3 _jasko

Orban w 2010 wypłacił jednorazowo trzynastą emeryturę. W tym samym roku uzyskał większość konstytucyjną 2/3 głosów. Nigdy więcej do tego świadczenia nie wrócił.

! Odpowiedz
1 4 carlito1

cyt. "Chcemy, żeby ten program był powtarzany w każdym roku, kiedy będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość"

Jak ładnie zaznaczone... Jak dacie nam głos to damy wam 1000 :)

! Odpowiedz
2 6 jasnowidzacy

Pan Kuczyński i tym mówił że politycy (nie tylko w Polsce) nauczyli się jak się wygrywa wybory - wyborcy chcą żeby dać to dajemy. Pół biedy jak dostaną pieniądze ludzie którzy ich potrzebują...

! Odpowiedz
2 11 jkendy

Problemem nie jest to kto dostanie, problemem jest komu się zabiera. W naszym wypadku jest to mała grupa pracujących, których obciąża się wszystkimi kosztami. W końcu pracuje tylko 1/3 społeczeństwa więc z punktu widzenia polityka który ma wszystko w d.. bardziej opłaca się dać coś tym 2/3 które nie pracują.

! Odpowiedz
2 9 jasnowidzacy

To może od razu 1000 zł za każdy oddany głos na partie? Znam emerytów dla których te pieniądze mają bardzo duże znaczenie ale też takich którzy bez nich sobie poradzą. Bez kryterium dochodowego (też przy 500 plus) to te programy są etyczne tylko w tej części w której pomagają gorzej zarabiającym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 samsza

A zmusili tysiące osób aby wytwarzali miliony dokumentów, sprawdzali, przechowywali i drżeli przed wysokimi karami, aby w ramach PPK zebrać rocznie mniej niż rząd przepali na jedną "trzynastą", ha ha. Bezsens goni bezsens, a gawiedź oklaskuje.

! Odpowiedz
2 16 histeryk

Chcą żeby była na stałe, dlatego gdy opozycja przedwczoraj zgłosiła poprawkę do ustawy, aby trzynasta emerytura była wypłacana co roku i waloryzowana, to PiS głosował przeciw.

! Odpowiedz
3 12 misafi

Za samo zdanie "jak będzie rzadził pis..." ta baba i jej szef z Nowogrodzkiej powinni mieć prokuratora na karku. Ale wiadomo, ze u nas to nie nastapi i Jarek nadal bedzie mógł doić suwerena, wręzcajac mu jego wlasne pieniądze (vide podatek od emerytur).

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne