Unijne embargo na paliwa z Rosji wejdzie w życieu już 5 lutego 2023 r. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że nie przewiduje żadnych zakłóceń na rynku paliwowym w związku z jego wprowadzeniem.


"Nie przewiduję żądnych zakłóceń na rynku paliwowym. Pod tym kątem jesteśmy zabezpieczeni, od wielu miesięcy prowadzone są działania" - stwierdził Müller. "Kwestia sankcji to ogromne wyzwanie dla sektora paliwowego" - dodał jednocześnie rzecznik, przypominając, że Polska opowiadała się za tym, by import surowców z kierunku rosyjskiego został ograniczony.
"Już przed wybuchem wojny podjęliśmy działania, aby zdywersyfikować dostawy ropy z Rosji. Stąd też była fuzja Orlenu z Lotosem, aby stać się większym graczem na rynku międzynarodowym i szukać innych źródeł dostaw, w tym wypadku z kierunku arabskiego" - oświadczył rzecznik rządu.
5 lutego wchodzi w życie embargo Unii Europejskiej na produkty z ropy, w tym paliwa gotowe z Rosji, nałożone w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. (PAP)
wkr/ mmu/

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl