Elektryczne samochody rekordowo popularne w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.

(fot. teslamotors.com / )

Prawie wszystkie to samochody elektryczne, tylko kilka z nich to auta napędzane wodorem. Według Norweskiego Stowarzyszenia Samochodów Elektrycznych bezemisyjne pojazdy stanowiły 17,1 procent wszystkich zarejestrowanych aut - to prawie 26 tysięcy samochodów.

Nigdy dotąd bezemisyjne auta nie cieszyły się w Norwegii aż takim powodzeniem. Pomaga w tym rząd: podatki od elektrycznych aut są niższe, a kierowcy mogą korzystać z pasów dla autobusów i darmowych miejsc parkingowych. Sceptycy mówią jednak, że bez tych ułatwień korzystanie z bezemisyjnych aut zwyczajnie by się nie opłacało.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R.Motriuk/mg/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~dkk

Sceptycy zawsze będą stękać, narzekać i marudzić. Jak wychodziliśmy z jaskini to też pewnie znaleźli się tacy, co marudzili, że się nie opłaca. Bo zimno, deszcz pada na głowę, buty trzeba uszyć. One się zużywają. I zwierzęta są dzikie. Itp. itd.
Poza tym w Norwegii jest mnóstwo prądu, więc jak się może nie opłacać elektryczny samochód? Zwłaszcza, że serwisowanie jest prostsze. Może by tak Bankier przeanalizował temat i opublikował wnioski, żeby było o czym rozmawiać. A nie tak tylko palnąć coś, żeby palnąć.
Sceptykom się nie opłaca. A entuzjaści mówią, że im się jednak opłaca. W końcu kupili te samochody, nie? I tak sobie możemy ględzić bez sensu i konkretów bez końca. Jak to w Polsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.