Uber Green wjeżdża na ulice Krakowa

Kraków jest pierwszym polskim miastem, którego mieszkańcy będą mogli skorzystać z kursów elektrycznym samochodem Ubera. Rozwiązanie Uber Green ma pomóc w redukcji zanieczyszczenia powietrza na terenie jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

Uber Green został wprowadzony już w kilku innych europejskich miastach, np. w Amsterdamie, Bukareszcie, Kijowe, Lizbonie, Londynie, Monachium, Paryżu czy Porto. Ostatnia z wymienionych miejscowości chwali się, że dzięki temu rozwiązaniu po 3 miesiącach ograniczyła zanieczyszczenia o około 23 tony CO2. Czy to szansa także dla stolicy Małopolski?

(Materiały prasowe)

Jak skorzystać z Uber Green?

Aby zamówić Uber Green, należy pobrać na urządzenie mobilne aplikację Uber, standardowo ustawić punkt odbioru i docelowy, spośród dostępnych opcji wybrać Uber Green i zrealizować przejazd.

Czy warto skorzystać z Uber Green?

Na rynku pojawia się coraz więcej możliwości, które pozwalają zmniejszyć poziom zanieczyszczenia. Do takich rozwiązań należy również Uber Green, więc chociażby z tego powodu należy się zastanowić nad zamówieniem elektrycznego samochodu. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na Uber Green, mogą szybciej dotrzeć do celu, ponieważ "zielony uber" będzie mógł poruszać się również po buspasach.

Ile będzie kosztował kurs elektrycznym samochodem od Ubera?

Minimalna kwota za kurs z Uber Green wynosi 10 zł. Cennik ma być zbliżony do taryfy Uber Select, czyli droższej niż podstawowa. 

Kraków stara się walczyć z zanieczyszczeniem w swoim mieście. Ostatnio zdecydowano się na pierwszy butelkomat, teraz na ulicach stolicy Małopolski pojawią się elektryczne taksówki. Nawet jeśli odsetek zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia jest niewielki, to jest to z pewnością krok we właściwą  stronę. Uber nie potwierdza jeszcze informacji o wprowadzeniu tego rozwiązania w innych polskich miastach, ale prawdopodobnie jest to kwestia czasu. 

Te kraje emitują najwięcej CO2. Polska poza dwudziestką

Polska zajmuje 21. miejsce na świecie pod względem emisji CO2 - wynika z Global Carbon Atlas. Największymi światowymi emitentami są kraje azjatyckie oraz Stany Zjednoczone. W Unii liderem są Niemcy.

 

Joanna Leja

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.