Elektryczna RAV4

Na wystawie samochodowej Los Angeles Auto Show lider w dziedzinie aut hybrydowych - Toyota - pokazał koncepcyjną wersję modelu RAV4 EV, pod maską którego pracuje tylko silnik elektryczny.

Koncepcyjna Toyota RAV4 EV to efekt współpracy japońskiego koncernu z firmą Tesla Motors. Auto powstało na funkcjonalnym nadwoziu kompaktowego samochodu klasy SUV Toyota RAV4 wyposażonym w napęd elektryczny firmy Tesla. RAV4 EV ma mieć zasięg ok. 100 mil (160 km) przy rzeczywistych warunkach jazdy. TMC i Tesla planują przyspieszenie prac nad rozwojem pojazdu, prowadzonych głównie w USA, zamierzając wprowadzić samochód na rynek amerykański w roku 2012. Zanim jednak to nastąpi, w przyszłym roku na drogi wyjechać ma próbna flota ok. 30-40 elektrycznych Toyot.Prace nad elektryczną wersją RAV-czwórki są w toku, dlatego na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest wiadome, jakie dokładnie baterie zostaną wykorzystane do gromadzenia niezbędnej do zasilania silnika energii, ani jakimi parametrami będzie odznaczała się jednostka elektryczna.

W maju Tesla i Toyota ogłosiły zamiar współpracy w dziedzinie opracowywania pojazdów elektrycznych i ich podzespołów, a także oprzyrządowania produkcyjnego i projektowania. Tesla zamierza korzystać z doświadczenia TMC w zakresie projektowania i produkcji, zaś TMC – z technologii napędu elektrycznego Tesli, biorąc również za wzór śmiałość i szybkość podejmowania decyzji oraz elastyczność tej firmy.

Pokazana w Los Angeles koncepcyjna Toyota RAV4 EV nie jest pierwszym pojazdem o takiej nazwie. W latach 1996-2003 Toyota sprzedała już około 1.900 sztuk pierwszej generacji RAV4 EV – wówczas pierwszego w świecie komercyjnego samochodu zasilanego akumulatorami metalowo-wodorkowymi.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil