Elektroniczny wniosek o prawo jazdy już dostępny

MSWiA udostępniło na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe mogą bezpłatnie umożliwić mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez internet.

- Usługi udostępniane przez MSWiA na ePUAP są nieodpłatne i jednolite dla wszystkich instytucji publicznych - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Jak dodała, aby aktywować usługę zainteresowane starostwa powiatowe muszą mieć założone konto na platformie ePUAP, która znajduje się na stronie internetowej - www.epuap.gov.pl

- Udostępniając usługę "Wniosek o wydanie prawo jazdy", MSWiA umożliwiło starostwom powiatowym spełnienie wymogów określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 21 stycznia 2004 roku w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami - przypomniała Woźniak.

Portal ePUAP stanowi część projektu elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, realizowanego w ramach Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Zadaniem portalu jest udostępnianie informacji na temat usług publicznych realizowanych drogą elektroniczną.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne