REKLAMA

Elegancki lobbing

2000-10-23 00:00
publikacja
2000-10-23 00:00


Elegancki lobbing

INFORMATYZACJA FIRMY MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ SUKCESEM

100 najlepiej zinformatyzowanych przedsiębiorstw wyłoniono w wyniku rankingu podczas Kongresu Teleinfo 2000, ktory odbył się w dniach 19-20 października br. Należą one do 12 branż naszej gospodarki.

Wśród najlepiej zinformatyzowanych polskich firm są m.in: Bank Śląski (w kategorii banki i finanse), Polkomtel (telekomunikacja), PKN Orlen (chemia i farmaceutyka), Orbis (handel i usługi), LOT (transport).

Do konkursu wytypowano dwa tysiące średnich i dużych przedsiębiorstw reprezentujących wymienione branże. Wstępne badania przeprowadzono za pomocą ankiety. Wyłoniono 260 firm. Potem przeprowadzono szereg wywiadów bezpośrednich z przedstawicielami badanych przedsiębiorstw. Uczestnicy konkursu musieli spełnić dwa podstawowe kryteria: sprawnie działający system informatyczny, funkcjonowanie szerokiej aplikacji informatycznej, obejmującej jak najwięcej procesów biznesowych. Zaważyła też opinia specjalistów z branży informatycznej.

W piątek, podczas drugiego dnia Kongresu Teleinfo 2000 większość prelegentów podkreślała, że fakt zaistnienia w Internecie nie jest receptą na sukces. Rozpoznawalność marki w świecie fizycznym jest konieczna do odniesienia sukcesu handlowego. Potwierdzają to wyniki przeprowadzonego rankingu.

Chcieliśmy pokazać te firmy, którym się udało. Prasa pisze przeważnie o porażkach. Mniej interesuje ją, gdy ktoś odniesie sukces - powiedział PG Wiesław Migut, prezes Migut Media, firmy organizującej kongres. Podobny ranking przeprowadzono w zeszłym roku. Nie był on tak szeroko rozpropagowany, jak tegoroczny. Ale spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Okazało się, że w naszym kraju jest duże zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia. To zmotywowało organizatorów.

Kongres Teleinfo 2000 otworzył marszałek Sejmu Maciej Płażyński. Ten wybór nie był przypadkowy. Marszałek Płażyński jest jednym z inicjatorów sejmowej uchwały dotyczącej tworzenia społeczeństwa informacyjnego w Polsce. W naszym kraju brakuje jeszcze bardzo wielu regulacji dotyczących prowadzenia biznesu w Internecie. Ten kongres był próbą bardzo eleganckiego nacisku na środowisko polityczne w Polsce - dodał prezes Migut.

Opóźnia się zasadnicza kwestia wprowadzenia w życie ustawy o podpisie elektronicznym. Niedawno, na Forum Gospodarczym zorganizowanym przez SAS Institute w Mikołajkach, posłanka Grażyna Staniszewska wyraziła obawę, że proces ten może opóźnić się nawet o dwa lata, jeśli do listopada projekt rządowy nie wejdzie pod obrady Sejmu. To by bardzo opóźniło rozwój gospodarki elektronicznej w Polsce - dodaje Wiesław Migut.

ANNA LAŚKIEWICZ, A.KŁ.

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki