Electrolux masowo zwalnia. Na bruk 1700 osób

2019-09-11 12:40
publikacja
2019-09-11 12:40

Electrolux AB zwolni 1700 osób, największe redukcje będą dotyczyć pracowników na Węgrzech - donosi serwis wnp.pl

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

1700 osób - tyle osób ma zostać zwolnionych w Electroluksie przez wzrost cen surowców i taryf. Największe redukcje zaplanowano na Węgrzech, gdzie wypowiedzenie otrzyma 800 osób w fabryce w Jaszbereny. Kolejnych tyle zakończy współpracę z firmą na innych rynkach, między innymi w Memphis. 

Jak czytamy na Wnp.pl, spółka podała w komunikacie, że ze względu na wprowadzenie ceł na niektóre komponenty chińskiej produkcji produkcja niektórych wyrobów przestała być opłacalna w Stanach Zjednoczonych. 

Część etatów pochłonie automatyzacja, co ma się przyczynić do oszczędności rzędu 50 mln dol. 

WS

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (14)

dodaj komentarz
mick63
...i oczywiście wszystkiemu winne jest 8 lat władzty PO-PSL (osobiście nie popieram ich rządów ale nikt nie dopie......mi tak jak teraz PIS więc z dwojga złego wolałbym tamtych).
mick63
Polskę czeka dokładnie to samo dzięki PISiorom. Co do zamykania fabryk jeżeli się nie mylę cła dotyczą fabryki w USA nie na Węgrzech. Ciekawy jestem co wtedy będą mówić Ci co głosowali na PIS w najbliższych wyborach gdy pojawi się inflacja i bezrobocie. TVP oczywiście poinformuje że mamy 16% wzrost gospodarczy, Polskę czeka dokładnie to samo dzięki PISiorom. Co do zamykania fabryk jeżeli się nie mylę cła dotyczą fabryki w USA nie na Węgrzech. Ciekawy jestem co wtedy będą mówić Ci co głosowali na PIS w najbliższych wyborach gdy pojawi się inflacja i bezrobocie. TVP oczywiście poinformuje że mamy 16% wzrost gospodarczy, 1 % bezrobocie a najniższa krajowa w 2026 roku będzie 10000 zł.
wizytator
A czy wy myślice, że przy bardzo wysokim bezrobociu wszyscy będą się klepać po pleczch?
Była już raz noc długich noży, może być i drugi.
mooooo
Tam w USA to już chyba nic nie opłaca się produkować nawet zwierzaki szukają pożywienia po kanadyjskiej stronie
ajwaj
"Zielone papiery"
robiace za pieniadze ?
igła
W związku z przenoszeniem produkcji na Białoruś, w firmach com40 i Correct trwa zmniejszanie zatrudnienia. Można to sprawdzić na forum pracy dot tych firm. Oczywiście oficjalnie nie ma zwolnień ale dzieje się to w inny legalny sposób.
Właściciel tych firm jest biznesmenem i umie dobrze liczyć.
wiktor11
Na Węgrzech i w Czechach w ostatnich latach płace poszły ostro w górę dlatego też pracowników zastępuje się automatami bo są tańsze. Należy też przypuszczać, że w niedługim czasie zakłady te zostaną przeniesione do innych krajów gdzie dostaną ulgi podatkowe a wiele małych firm które działały przy tych zakładach Na Węgrzech i w Czechach w ostatnich latach płace poszły ostro w górę dlatego też pracowników zastępuje się automatami bo są tańsze. Należy też przypuszczać, że w niedługim czasie zakłady te zostaną przeniesione do innych krajów gdzie dostaną ulgi podatkowe a wiele małych firm które działały przy tych zakładach padnie, gdyż nie będą miały rynku dla swoich usług.
jasiek2017
W Czechach to samo. Zwolnienia juz sie zaczely.
zenonn
Ile zwolnią w polskich fabrykach? Brawo pis

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki