Ekwador: ponad 650 śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi

Liczba ofiar śmiertelnych ostatniego trzęsienia ziemi w Ekwadorze wzrosła do 654, rannych jest ponad 12 tysięcy a 58 osób uważa się za zaginione - poinformowały w sobotę wieczorem czasu lokalnego władze w Quito.

Ekwador: ponad 650 śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi
Ekwador: ponad 650 śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi (fot. Henry Romero / YAY Foto)

Według najnowszych danych podczas akcji ratunkowej uratowano 113 osób. Ponad 25 tys. poszkodowanych pozostaje w tymczasowych schroniskach.

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi przekroczyła już liczbę osób, które zginęły podczas wstrząsów w Peru w 2007 r. Było to więc najtragiczniejsze trzęsienie ziemi w Ameryce Południowej od wstrząsów w 1999 r. w Kolumbii, w rezultacie których zginęło ponad 1000 osób.

Prezydent Ekwadoru Rafael Correa Delgado oświadczył w środę, że odbudowa kraju po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi sprzed tygodnia pochłonie co najmniej 3 mld dolarów, tj. 13 - proc. ekwadorskiego PKB. Zapowiedział wprowadzenie na mocy dekretów prezydenckich całego szeregu rozwiązań, które pozwolą zapewnić fundusze na odbudowę po zniszczeniach.

W minioną sobotę w Ekwadorze doszło do trzęsienia ziemi, które miało siłę 7,8 w skali Richtera. W kolejnych dniach wystąpiło kilkaset wstrząsów wtórnych. Wielu Ekwadorczyków nadal nocuje pod gołym niebem i ma utrudniony dostęp do wody i pożywienia. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil