REKLAMA

Goldman Sachs: wymóg szczepień powinien pozytywnie pobudzić rynek pracy

2021-09-14 13:14
publikacja
2021-09-14 13:14
Goldman Sachs: wymóg szczepień powinien pozytywnie pobudzić rynek pracy
Goldman Sachs: wymóg szczepień powinien pozytywnie pobudzić rynek pracy
/ Shutterstock

Wymóg szczepień powinien w średnim okresie pozytywnie pobudzić rynek pracy - ocenili ekonomiści banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Według nich wyższe wskaźniki zaszczepień ograniczą rozprzestrzenianie się wirusa i zwiększą aktywność 3 mln osób.

W ocenie ekonomistów Goldman Sachs (GS) zapowiadany przez prezydenta Joe Bidena wymóg szczepień, który może dotyczyć nawet ok. 100 mln ludzi w USA, jeśli zostanie wprowadzony w życie, znacznie przyczyni się do wzrostu odsetka osób zaszczepionych i wpłynie na rynek pracy.

Analitycy GS cytowani we wtorkowej informacji banku wskazali, że nowe wymogi dotyczyłyby ok. 25 mln niezaszczepionych pracowników, co w praktyce przełożyłoby się na zaszczepienie ok. 12 mln ludzi (3,6 proc. całości społeczeństwa USA) do końca marca przyszłego roku. Spowoduje to - jak oszacowano - że "82 proc. całej populacji Stanów Zjednoczonych (i 90 proc. dorosłych) zostanie zaszczepionych przynajmniej jedną dawką do połowy 2022 r.".

W opinii ekspertów niechęć części społeczeństwa do szczepień wywoła też efekt odczuwalny na rynku pracy. Według danych GS 7 mln pracowników deklaruje, że "na pewno nie podda się szczepieniu". Doprowadzi to "do ruchów na rynku pracy, np. z większych firm do mniejszych, które nie będą objęte obowiązkowym szczepieniem".

Zdaniem banku w krótkim okresie rynek pracy może odczuwać negatywne skutki nakazu. "Z kolei w średnim okresie, wymóg szczepień powinien pozytywnie pobudzić rynek pracy, ponieważ wyższe wskaźniki zaszczepień ograniczą rozprzestrzenianie się wirusa oraz zwiększą aktywność 3 mln osób, które obecnie nie pracują z obawy przed COVID-19" - oceniono. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
itso_cien_na_sciane
''Wymóg szczepień powinien w średnim okresie pozytywnie pobudzić rynek pracy - ocenili ekonomiści banku inwestycyjnego Goldman Sachs.''

to już mój ostatni komentarz pod tą firmą
madarot
Oj Goldmanie choćbyście na uszach stali to i tak już nic więcej nie ukręcicie na tej pseudo pandemii. Liczę na to że za kilka lat ci co tak krzyczeli o straszliwym covidzie spalą się ze wstydu, że tak dali się nabrać. Ja wiem, że teraz to niemal poprawność polityczna mówienie i wspieranie coronki, ale na litość Oj Goldmanie choćbyście na uszach stali to i tak już nic więcej nie ukręcicie na tej pseudo pandemii. Liczę na to że za kilka lat ci co tak krzyczeli o straszliwym covidzie spalą się ze wstydu, że tak dali się nabrać. Ja wiem, że teraz to niemal poprawność polityczna mówienie i wspieranie coronki, ale na litość wymiotować już się tym chce i dajcie na luz.
zenonn
Anale z Goldman bredzą w sprawie COVID? Czy już dostali skierowanie do Guantanamo albo ołów w potylicę i dlaczego jeszcze nie. Szprycować codziennie aż zamilkną.
piwic
widzisz goldmanie saksie, a ja uważam, że nakaz w ogóle na nic nie wpłynie, bo który pracodawca wywali pracownika w momencie, kiedy w USA nie ma chętnych do pracy. A kto skontroluje pracodawcę, jak wszelkie służby mają kowidowe nakazy głęboko w dupie.
zenonn
Redukcja populacji przyczyni się do zmian na rynku pracy. Za dużo jest ludzi.

https://www.wykop.pl/link/6042199/aleja-kensington-w-filadelfii/
piwic odpowiada zenonn
To mit, że ludzi jest ya dużo, tym bardziej, że nie wiemy nawet ilu ich jest. Część podda się depopulacji i liczba ta się zmniejszy, ale ucierpią na tym przede wsystkim globalistyczne koncerny (o ironio), bo skoro nie trzeba już będzie np 100 ton groszku zielonego, a tylko np. 10, to nie opłąci się transportować tego To mit, że ludzi jest ya dużo, tym bardziej, że nie wiemy nawet ilu ich jest. Część podda się depopulacji i liczba ta się zmniejszy, ale ucierpią na tym przede wsystkim globalistyczne koncerny (o ironio), bo skoro nie trzeba już będzie np 100 ton groszku zielonego, a tylko np. 10, to nie opłąci się transportować tego na drugi koniec świata.
mararok
A kto bierze odpowiedzialność za zdrowie tych ludzi ?

Wymagać przyjęcia preparatu dopuszczonego warunkowo w trybie przyśpieszonym, którego skutki długoterminowe są nieznane, który dodatkowo nie wiadomo na ile działa...

Nienormalnie jacyś, chorzy ludzie
zenonn

Wyspa (2005) - The Island - Film

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki