Ekipy usuwają skutki piątkowej śnieżycy, ale wiele domów wciąż nie ma prądu

Na południu Polski nadal trwa usuwanie skutków piątkowych opadów śniegu i wichury, które pozbawiły prądu tysiące domów. Tymczasem załamujące się pod ciężarem śniegu gałęzie i drzewa, spadając linie energetyczne, spowodowały nowe awarie. Na Podlasiu 22 tysiące domów nie ma prądu. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Siemiatycz, Lewkowa i Michałowa.

Bez prądu jest wciąż kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Śląska.

Najgorzej jest na Górnym Śląsku - w Jastrzębiu i powiecie rybnicim. Także w Mysłowicach prądu nie ma nadal siedem tysięcy osób. W regionie pracują 24 ekipy remontowe. W pozostałych miejscach w regionie, gdzie ostatniej doby dał się we znaki silny wiatr i śnieg, prąd powoli wraca do mieszkań. Na Ziemi Kłodzkiej prądu nie ma 13 miejscowości.

W województwie świętokrzyskim energia nie dociera jeszcze do 2 tysięcy gospodarstw. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicah Skarżyska i Ostrowca świętokrzyskiego.

Bez prądu pozostaje też 380-ciu odbiorców z powiatów przemyskiego, jarosławskiego i przeworskiego. W okolicach Przeworska na usunięcie awarii czeka jeszcze około 240-tu rodzin.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil