REKLAMA

Egzamin gimnazjalny nie zostanie powtórzony

2008-04-30 06:44
publikacja
2008-04-30 06:44
Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zdecyduje się na przeprowadzenie dodatkowego egzaminu gimnazjalnego dla uczniów, z którymi poloniści nie omówili wymaganych na teście lektur - ujawnia dziennik "Polska". Powtórzenia egzaminu domagają się rodzice poszkodowanych gimnazjalistów, a jest ich około tysiąca.

Zdaniem dziennika "Polska", bardziej prawdopodobne jest, że MEN opracuje przelicznik dla poszkodowanych gimnazjalistów. Dzięki niemu dostaną punkty za charakterystykę bohatera lektury - ich liczba będzie proporcjonalna do punktacji z pozostałych pytań na teście.

Władze MEN, które spotkały się z kuratorami oświaty i szefami okręgowych komisji egzaminacyjnych, mają dziś opublikować na swoich stronach internetowych oficjalny komunikat w tej sprawie.

Według dziennika "Polska", w komunikacie ministerstwo zajmie oficjalne stanowisko: nauczyciele wiedzieli, że na egzaminie gimnazjalnym mogą się pojawić pytania o konkretne lektury.

Mimo to, jak przypomina gazeta, część nauczycieli nie omówiła z uczniami obowiązkowych lektur: ’Kamieni na szaniec" i ’Syzyfowych prac". A właśnie bohaterów tych książek gimnazjaliści musieli opisać na ogólnopolskim egzaminie. Stracili jedną trzecią punktów - wraz z nimi szansę miejsce w prestiżowym liceum.

POLSKA/IAR/daw/jędras
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~generał
kaasiuk ale z Ciebie idiotka,egzamin na pewno nie byłby powtórzony,a poza tym naucz się pisać i pomyśl o innych a nie tylko o sobie!!!
~kaasiuk
i dobrze, napisalam charakterystyke i dobzre mi poslzo, przez tych szanownych ropdzicow uczniow cala Polska mogla znowu pisac egzamin ale teraz luksus :D i tak wieksozosc by zostala okrutnie pokrzywdzona piszac jeszcze raz egzamin

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki