REKLAMA

Egipt utrzyma część obostrzeń epidemicznych do końca maja

2021-05-19 19:15
publikacja
2021-05-19 19:15
Egipt utrzyma część obostrzeń epidemicznych do końca maja
Egipt utrzyma część obostrzeń epidemicznych do końca maja
fot. David McEachan / / Pexels

Do końca maja będzie obowiązywać w Egipcie część obecnych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa - poinformował w środę rząd w Kairze. Chodzi głównie o sklepy i restauracje, które nie będą mogły być otwarte do późnych godzin wieczornych.

Obecne restrykcje epidemiczne zostały wprowadzone w Egipcie 6 maja w związku z kończącym się ramadanem i świętem Id al-Fitr. Dotyczyły przede wszystkim sklepów, centrów handlowych i restauracji, które muszą być zamykane o godzinie 21.00.

To zarządzenie zostało w środę przez egipski rząd przedłużone do końca tego miesiąca.

Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności będą mogły zostać otwarte publiczne parki i plaże, które zostały zamknięte na czas święta Id al-Fitr.

W ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń koronawirusem w Egipcie stale rośnie. Władze ostrzegają przed dalszym rozprzestrzenianiem się infekcji w sytuacji, gdy dochodzi do częstych spotkań rodzinnych z okazji ramadanu, który kończy się w przyszłym tygodniu.

Na początku pandemii Egipt nałożył dosyć surowe restrykcje, zamykając swoją przestrzeń powietrzną i ustalając nocne godziny policyjne. W czerwcu 2020 roku zniesiono wiele obostrzeń, które do tej pory nie zostały przywrócone.

W Egipcie do tej pory potwierdzono 248 078 przypadków zakażenia koronawirusem. Eksperci uważają jednak, że rzeczywista liczba infekcji jest znacznie wyższa, ale nie znajduje odzwierciedlenia w danych rządowych z powodu niskich wskaźników testów i wykluczenia wyników prywatnych testów.

Egipt, z populacją nieco ponad 100 milionów ludzi, postanowił zakupić 20 milionów dawek rosyjskiej szczepionki Sputnik V, której dostawa będzie następować sukcesywnie do końca. Kair podpisał także umowę na 20 milionów dawek szczepionki Johnson & Johnson, otrzymał także szczepionki AstraZeneca w ramach inicjatywy COVAX oraz dostawę chińskiego preparatu Sinopharm. (PAP)

zm/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Podróże

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki