18,03 zł
-5,35% -1,02 zł
Eurocash SA (EUR)

Powołanie Członka Rady Nadzorczej

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2018
Data sporządzenia: 2018-04-25
Skrócona nazwa emitenta
EUROCASH
Temat
Powołanie Członka Rady Nadzorczej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd EUROCASH Spółka Akcyjna z siedzibą w Komornikach („Spółka”), informuje, że w związku ze złożeniem przez Pana Edurado Aguinaga de Moraes rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki, Politra B.V. S.a r.l. (jako następca prawny Politra B.V.), będąca posiadaczem 43,55 % akcji w kapitale zakładowym Spółki, poinformowała Spółkę, że wykonując uprawnienie przyznane jej w § 13 ust. 2 Statutu Spółki powołała z dniem 25 kwietnia 2018 roku Panią Alicję Kornasiewicz do pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki.

Poniżej Spółka przedstawia życiorys Pani Alicji Kornasiewicz.

Alicja Kornasiewicz – doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Harvard Business School w Bostonie oraz Executive Management Programme (INSEAD) w Paryżu. Biegły rewident. Pierwszy przedstawiciel z Europy Środkowo –Wschodniej w Fundacji Komitetu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (IASC). Była Członkini Komisji Egzaminacyjnej Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Obecnie Senior Advisor, a wcześniej Dyrektor Zarządzająca amerykańskiego banku inwestycyjnego Morgan Stanley w Warszawie odpowiedzialna za rynek Polski i Europy środkowo-wschodniej. Poprzednio Prezes banku PKO S.A., UniCredit CAIB AG w Wiedniu, UniCredit CAIB w Polsce. Była członkini Executive Committee Markets and Invesment Banking w UniCredit Grupe odpowiedzialna za rynki Europy wschodniej i Polski.
Na początku lat 90 tych w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie pracowała jako senior bankier. Zajmowała liczne stanowiska kierownicze zarówno w firmach krajowych, jak i międzynarodowych.

Przewodniczyła radom nadzorczym takich spółek jak: Bank Pekao S.A., Bank BPH S.A., Netia S.A., NFI Empik Media and Fashion, Bioton S.A. oraz Pioneer Pekao Investment Management S.A. Była członkinią w radach nadzorczych UnicreditBank Hungary, PJSC Ukrsotsbank, Warimpex Finanz und Beteiligungs, Jeronimo Martins Dystrybucja, Softbank S.A., Telekomunikacji Polskiej TPSA., Państwowej Agencji Prywatyzacji.

W latach 1997 – 2000 była Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w rządzie Jerzego Buzka. Była posłanką na sejm w latach 1989 – 1991. Uhonorowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla rozwoju gospodarczego kraju.

W 2007 roku uznana za najbardziej wpływową konsekwentną i wytrwałą kobietę polskiego biznesu. Od lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach najbardziej wpływowych ludzi biznesu. Wieloletnia działaczka na rzecz równych szans dla kobiet w biznesie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Mentorka młodych kobiet rozpoczynających karierę zawodową. Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu.

Ekspert w dziedzinie bankowości inwestycyjnej, rynków kapitałowych i prywatyzacji. Autorka licznych publikacji i artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, jak również wystąpień i referatów na konferencjach i sympozjach w kraju i za granicą.

Książka jej autorstwa „Venture Capital w krajach rozwiniętych i w Polsce” została doceniona, jako pierwsza, która w kompleksowy sposób przedstawia i analizuje problem w polskiej literaturze ekonomicznej.

Wykonywana przez Panią Alicję Kornasiewicz działalność poza Spółką nie jest konkurencyjna w stosunku do Spółki, nie uczestniczy ona w spółce konkurencyjnej jako wspólnicy spółki cywilnej, spółki osobowej ani jako członek organu spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.

Pani Alicja Kornasiewicz nie została wpisana do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Pani Alicja Kornasiewicz złożyła oświadczenie, iż spełnia kryteria „niezależnego członka” Rady Nadzorczej Spółki zawarte w § 13 ust. 4 Statutu Spółki oraz inne oświadczenia wymagane przez „Regulamin Rady Nadzorczej Eurocash S.A.”.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2018-04-25 Jacek Owczarek Członek Zarządu
2018-04-25 Arnaldo Guerreiro Członek Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl