REKLAMA

EDC pomoże rozwijać kontakty handlowe między Kanadą a Polską

2002-10-03 15:11
publikacja
2002-10-03 15:11
Kanadyjska agencja wspierania eksportu Export Development Canada (EDC) otworzyła swoje Przedstawicielstwo w Polsce. Jego zadaniem będzie wspieranie nowych inicjatyw biznesowych oraz rozszerzanie kontaktów handlowych między Kanadą a krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

„EDC to oficjalny przedstawiciel kanadyjskiego rządu na rynkach zagranicznych, działający w imieniu kanadyjskich eksporterów i inwestorów.” – stwierdził Ian Gillespie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny EDC – „Działalność, którą dzisiaj mamy przyjemność rozpocząć, ma pomóc kanadyjskim firmom w ich dalszym rozwoju na rynkach w Europie Środkowej i Wschodniej.”

Przedstawicielstwem EDC w Warszawie kierować będzie Dennis Goresky. Posiada on 30-letnie doświadczenie w handlu międzynarodowym oraz strategiach rozwoju biznesu, a także szeroką wiedzę na temat rynków kluczowych, w tym rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Dennis Goresky jest związany z EDC od 1997 r. Wcześniej pracował dla Departamentu Spraw Zagranicznych i Handlu Międzynarodowego (DFAIT) na placówkach w Warszawie, Bukareszcie, Kijowie, Sydney i Stanach Zjednoczonych. Biuro Przedstawicielstwa EDC mieści się w Ambasadzie Kanady w Warszawie przy ul. Matejki 1/5.

Finansowe wsparcie współpracy handlowej oraz pomoc w zarządzaniu ryzykiem udzielane przez EDC będą dostępne dla kanadyjskich firm i przedsiębiorstw prowadzących działalność w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rosji, Estonii, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Słowacji i Kazachstanie. Podstawowe usługi EDC to m.in.:
· udzielanie pożyczek wiarygodnym nabywcom (importerom),
· ubezpieczenie realizacji akredytyw bankowych,
· ubezpieczenie wybranych kontraktów eksportowych dla wiarygodnych nabywców i kredytobiorców.

Polska to czwarty kraj po Chinach, Brazylii i Meksyku, w którym EDC ustanowiło swoje Przedstawicielstwo. W przyszłym miesiącu EDC planuje otworzyć drugą placówkę w Meksyku.

EDC świadczy usługi kanadyjskim inwestorom i eksporterom w zakresie finansowania wymiany handlowej oraz zarządzania ryzykiem na blisko 200 rynkach. Założona w 1944 r. EDC jest organizacją typu „Crown corporation” – kanadyjską spółką skarbu państwa, która prowadzi działalność jako komercyjna instytucja finansowa.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki