0,1540 zł
-1,28% -0,0020 zł
Hemp & Wood SA (HMP)

Podpisane porozumienia w przedmiocie wspólnej realizacji projektu Eco Friendly

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2019
Data sporządzenia: 2019-08-05
Skrócona nazwa emitenta
EBC SOLICITORS S.A.
Temat
Podpisane porozumienia w przedmiocie wspólnej realizacji projektu Eco Friendly
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd EBC Solicitors Alternatywa Spółka Inwestycyjna S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) powziął informację, iż w dniu 2 sierpnia 2019 zostało obustronnie podpisane, z JEREMIE Seed Capital Fundusz Województwa Zachodniopomorskiego Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie, porozumienie w przedmiocie wspólnej realizacji projektu pod nazwą Eco Friendly.
Prowadzone działania wpisują się w ogłoszoną w dniu 14 czerwca 2019 nową strategią Emitenta i są konsekwencją prezentowanych w raporcie ESPI nr 4/2019 działań zmierzających do uruchomienie projektu, którego celem jest wprowadzenie na rynek gamy produktów wytwarzanych z materiału w 100% biodegradowalnego.

Wspólne działanie przewiduje finansowanie projektu opracowania technologii produkcji produktów jednorazowego użytku w pełni biodegradowalnych opartych na dostarczanych przez Emitenta półproduktach (w pierwszym etapie: mączkach drzewnych, w kolejnych etapach półproduktów ze słomy konopnej) będących naturalnymi produktami. Emitent planuje uruchomienie produkcji opartej na opracowanej technologii.

Unia Europejska 5 czerwca br. przyjęła dyrektywę 2019/904, zgodnie z którą od 2021 roku w życie wchodzi zakaz sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku produkowanych z tworzyw sztucznych. Zakazem będą objęte jednorazowe sztućce, słomki, talerze czy styropianowe kubki. Według szacunków produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych objęte dyrektywą stanowią̨ około 86 % produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych zanieczyszczających obecnie wody i plaże Unii.

Wprowadzona dyrektywa UE daje możliwość dynamicznego rozwoju nowym przedsięwzięciom opartym (jak w przypadku Emitenta) na nowych innowacyjnych technologiach. Emitent w chwili obecnej (również poprzez spółkę Scabrosus sp. z o. o., której jest wspólnikiem) ma wiedzę i możliwości realizacji projektu. Potencjał rynku oraz wysokie zaawansowanie projektu od strony technologicznej daje podstawy do upatrywania w tej działalności szansy biznesowej. W ocenie zarządu obecnie prowadzone prace w przyszłości będą stanowiły istotny element przychodów Spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-08-05 Eryk Nyckowski Prezes Zarządu
2019-08-05 Przemysław Borgosz Członek Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.