EA zwalnia pracowników studia tworzącego gry mobilne

Electronic Arts, gigant branży gier, ogłosił zwolnienia pracowników w swoim studiu deweloperskim w Australii. Pracę może stracić do 25 proc. załogi − donosi gamesindustry.biz.

(Materiały dla mediów)

Australijskie studio FireMonkeys należące do EA produkowało gry mobilne. To spod ich rąk wychodziły takie tytuły, jak: "The Sims: Freeplay" czy "Need for Speed: No limits". Obecnie zespół pracował nad czwartą odsłoną mobilnego cyklu wyścigowego "Real Racing", jednak prace zostaną zawieszone, a powiadomienie o możliwym zwolnieniu dostało od 40 do 50 osób.

Pojawiają się jednak plotki, że studio może zostać całkowite zamknięte − pisało Kotaku. W oficjalnym komunikacie dla mediów EA napisało:  Studio FireMonkeys pracuje nad jednymi z naszych najpopularniejszych gier mobilnych. Podjęliśmy decyzję o zmianie celu dla tego zespołu, żeby skupić się na rozwoju usług sieciowych. W związku z tym weszliśmy na etap konsultacji, które mogą mieć wpływ na niektóre stanowiska w zespole.

EA to nie jedyny producent gier, który ogłosił w ostatnim czasie zwolnienia. O zwolnieniach pracowników w Blizzard Entertainment pisaliśmy w połowie lutego.

MG

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.