REKLAMA

Dziwny komentarz Donalda Trumpa po zamachu w Barcelonie

2017-08-17 23:37
publikacja
2017-08-17 23:37
fot. Mikhail Klimentyev / TASS

Prezydent Donald Trump potępił zamach terrorystyczny w Barcelonie. Amerykański przywódca zadeklarował wsparcie dla Hiszpanii i zasugerował, że z islamskim terroryzmem należy się ostro rozprawić.

Donald Trump zamieścił na Twitterze dwa wpisy na temat zamachu w Barcelonie. W pierwszym potępił atak, zadeklarował pomoc Hiszpanom i apelował by byli silni w obliczu tragedii. "Kochamy Was - zakończył. W kolejnym wpisie wskazał, by przyjrzeć się historii generała Pershinga, który w radykalny sposób uporał się z islamskim terroryzmem na początku XX wieku.

Prezydent przywołał mit, którym posługiwał się w czasie kampanii wyborczej. Opowiadał wówczas na wiecach, że podczas wojny na Filipinach generał John Pershing schwytał 50 islamskich terrorystów i wydał rozkaz rozstrzelania 49 z nich kulami zamaczanymi w świńskiej krwi, a pięćdziesiątemu kazał wrócić do swoich ludzi i opowiedzieć co się wydarzyło. Większość historyków zakwestionowała prawdziwość tej historii.

Były doradca prezydenta Trumpa Corey Lewandowski wskazywał jednak, że nie należy jej traktować dosłownie ale "przyjrzeć się analogiom.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton /kry

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki