Dziś stoisz w korkach przez taksówkarzy

Taksówkarze blokują ruch w kilku największych polskich miastach. Jadąc z niską prędkością w godzinach szczytu, protestują przeciwko rządowemu projektowi deregulacji zawodu taksówkarza.

W Warszawie taksówki z minimalną prędkością wyruszyły w kierunku centrum z pięciu punktów w różnych częściach miasta. O godz. 11.00 planowany jest finał protestu - pod gmachem Sejmu.

Kilkudziesięciu taksówkarzy protestowało we Wrocławiu. Kierowcy przyjechali przed urząd wojewódzki, gdzie ministrowie skłądają petycję wojewodzie.

Z kolei w Krakowie kilkuset taksówkarzy wyjechało z lotniska w Czyżynach i skierowało się przed urząd miejski, gdzie złożyli petycję na ręce prezydenta Jacka Majchrowskiego. Oprócz odstąpienia od deregulacji żądają większej ilości miejsc postojowych dla taksówek i limitu wieku dla kierowców.

Kolumna taksówek blokuje także Katowice.

Taksówkarze tłumaczą, że minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie chce z nimi rozmawiać i nie odpowiedział na ich petycję w sprawie deregulacji, więc zmuszą go do konsultacji. Taksówkarze tłumaczą, że całkowite uwolnienie ich zawodu spowoduje chaos. Taksówkarzy będzie za dużo i nie będą mogli utrzymać się ze swojej pracy. Twierdzą, że klienci będą zagrożeni, bo usługi będą mogli świadczyć przewoźnicy bez znajomości miasta i po sądowych wyrokach.

To kolejny protest taksówkarzy, ale pierwszy w porannym szczycie. Taksówkarze grożą, że w razie nie spełnienia ich postulatów następny protest odbędzie się na początku Euro 2012.

iar/zbiorcza/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~diabeł z piekła

Jako konsument jestem całkowicie za likwidacją licencji taksówkarza - jest drogo, a cały czas drożeje, taksówkarze nie wystawiają rachunków i często nadużywają swojej pozycji.

Jako konsument chcę tanich taksówek. Z punktu widzenia państwa, jak każdy kto będzie miał sprawny samochód i prawo jazdy będzie mógł zostać taksówkarzem to spadnie bezrobocie.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil