Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii. Dlatego sobota jest w placówkach leczenia osób uzależnionych prowadzonych przez Monar "Dniem Otwartych Drzwi". Każdy kto ma ochotę, może przyjrzeć się działaniom terapeutów, a także porozmawiać z nimi i ocenić wykonywaną w placówkach pracę.

W województwie podlaskim jest jeden ośrodek Monaru - w Zaczerlanach pod Białymstokiem. Jak zapewnił Wieslaw Wojtecki z tego ośrodka - można tam przyjść zawsze i zawsze uzyska się poradę i pomoc.

Ośrodek w Zaczerlanach przeznaczony jest dla osób powyżej 18-go roku zycia. Obecnie przebywa w nim ponad 40 osób. Według Wiesława Wojteckiego, terapia w ośrodku jest skuteczna w 15-stu - 25-ciu procent przypadków,.

Rocznie Monar udziela pomocy ponad 75 -ciu tysiącom osób. Stowarzyszenie to powstało w 1978 roku. Jest pozarządową organizacją, działającą w całej Polsce. Zajmuje się przeciwdziałaniem narkomanii, bezdomności oraz niesieniem pomocy osobom pozostającym w trudnej sytuacji życiowej - samotnym, chorym na AIDS i skrzywdzonym przez los.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil