REKLAMA
WEBINAR

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania

2008-10-31 07:02
publikacja
2008-10-31 07:02
Jest to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, jej inicjatorami w 1929 roku byli przedstawiciele największych europejskich banków. Podczas konferencji w Mediolanie uznali, że w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw należy promować ideę oszczędzania.

W Polsce oszczędza regularnie zaledwie 7 procent Polaków. Dlatego Fundacja Kronenberga oraz Komisja Nadzoru Finansowego chcą zachęcać do oszczędzania.

Sławomir Sikora jeden z organizatorów akcji edukacyjnej podkreśla, że oszczędzanie zapewnia komfort finansowy co obecnie jest szczególnie istotne. Posiadając oszczędności nie trzeba panicznie bać się utraty pracy a w chwilach zmniejszenia dochodów czerpać z odłożonych zasobów.

Program edukacyjny, który ma zachęcić Polaków do oszczędzania jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi ponieważ chodzi o wyrobienie pewnych nowoczesnych nawyków - podkreśla Stanisław Kluzaszef Komisji Nadzoru Finansowego. Kluza dodał, że nie można oszczędzania traktować jako tylko odkładania do skarbonki.

Sławomir Sikora zaznacza - by oszczędzać skutecznie nie należy ograniczać się tylko do jednego sposobu. Przypomina, że można oszczędzać poprzez fundusze inwestycyjne, lokaty bankowe, zakup złota, czy dzieł sztuki.

Anika Ochotnicka z Komisji Nadzoru Finansowego podkreśla, że Polacy nie są narodem skłonnym inwestować swoje oszczędności na giełdzie papierów wartościowych. Natomiast bardzo lubimy kupować nieruchomości.

Jednak najpopularniejszym sposobem oszczędzania w naszym kraju są lokaty bankowe. Według szacunków Polacy na lokatach mają oszczędności wynoszące około 350 miliardów złotych.
Źródło:IAR
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~lmw
Zlikwidujcie ZUS i obniżcie podatki to będzie z czego szczędzać. Nie będę wnosił roszczeń o emeryturę, edukację i opiekę zdrowotną.

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki