REKLAMA

Dzis na parkiet, jutro do Internetu

2000-09-25 00:00
publikacja
2000-09-25 00:00

Dzis na parkiet, jutro do Internetu

Eliza emituje na dziesięciolecie

Sprzedająca wyroby jubilerskie spółka Eliza z Torunia wprowadza akcje na parkiet. Publiczna subskrybcja rozpocznie się 9 października, a zakończy 18 października br.

Obejmuje ona 600.000 sztuk akcji serii B, zwykłych, na okaziciela o wartości 2,50 zł każda. Cena emisyjna jednej akcji będzie zawarta w przedziale od 15 zł do 20 zł za walor.

Zajmujemy się sprzedażą detaliczną wyrobów jubilerskich, a także sprzedażą hurtową wyrobów jubilerskich i złomu złota

- powiedział PG Włodzimierz Jesiołowski, prezes Elizy. Spółka działa też w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Planuje rozbudowę zajazdu Eliza w Czernikowie, na trasie Warszawa-Toruń. Po emisji zamierzamy uruchomić największy w kraju sklep internetowy z wyrobami ze złota - poinformował prezes. Głównie bowiem chcemy rozwijać się w branży jubilerskiej, która stanowi naszą mocną stronę. Zwłaszcza, że w poprzednich latach odnotowaliśmy duże przychody z tej działalności - dodał. Dlatego oprócz salonu jubilerskiego w Toruniu w najbliższej przyszłości otwarte będą sklepy w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu, Toruniu i Ciechocinku. W strategii spółki obecny jest też rynek tworzyw sztucznych, a ściślej zaspokojenie popytu na płachty malarskie, głównie na rynku lokalnym.

Eliza uzyskała w 1999 r. przychody ze sprzedaży produktów, towarów i usług rzędu 31.223 tys. zł; jej zysk netto wyniósł 3.584 tys. zł (w 1998 r. - 2.040 tys. zł).

Prospekt emisyjny - wewnątrz numeru

ANNA KŁOSSOWSKA

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki