Dziesięciolatki dla inwestorów detalicznych

Pod koniec września lub na początku października zostaną wyemitowane przez Ministerstwo Finansów nowe obligacje przeznaczone dla inwestorów detalicznych – informuje „Parkiet”.

Z myślą o Indywidualnych Kontach Emerytalnych została przygotowana oferta, lecz dostęp do papierów nie będzie ograniczony tylko do posiadaczy IKE, powiedział W. Szczuka, wiceminister finansów. Konta emerytalne, umożliwiające oszczędzanie pieniędzy na starość bez płacenia podatku od zysków kapitałowych, ruszą 1 września.

Została już przekazana resortowi finansów korzystna dla niego interpretacja ustawy o IKE. Wydało ją ministerstwo polityki społecznej. Wiadomo teraz, że limity wpłat na konta emerytalne dla osób inwestujących w obligacje nie będą pomniejszane o kwotę wypłaconych odsetek. Zatem na tych samych warunkach będzie można nabywać, w ramach IKE, dłużne papiery skarbowe jaki i na przykład jednostki uczestnictwa w funduszach.

Obligacje 10-letnie będą mieć zmienne oprocentowanie. Nie jest znana na razie wielkość emisji. Posiadacze IKE będą mogli także inwestować w obligacje skarbowe notowane obecnie na giełdzie warszawskiej.

P.K.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne