Dziesiątki rannych w starciach demonstrantów z siłami bezpieczeństwa w Iraku

Dziesiątki demonstrantów zostały ranne w poniedziałek w Bagdadzie i innych miastach Iraku w starciach z siłami bezpieczeństwa, usiłującymi likwidować organizowane w ramach antyrządowych protestów blokady uliczne - podały irackie źródła policyjne i medyczne.

(fot. THAIER AL-SUDANI / Forum)

Jak relacjonowali agencji Reutera naoczni świadkowie, na bagdadzkim placu Tajaran demonstranci rzucali kamieniami i butelkami z benzyną w policjantów, którzy w odpowiedzi użyli gazu łzawiącego i granatów hukowych. W kilku miastach na południu Iraku, w tym w Nasiriji, Karbali i Amarze, setki osób blokowały główne trasy przejazdowe i paliły na nich opony.

Bagdadzka policja poinformowała, że jej funkcjonariusze przywrócili ruch na wszystkich trasach, zablokowanych w rezultacie "zbiegowisk w użyciem przemocy".

Wywołane trudną sytuacją społeczną i gospodarczą masowe protesty antyrządowe trwają w Iraku nieprzerwanie od 1 października. Ich uczestnikami są przede wszystkim ludzie młodzi, postrzegający obecny system polityczny jako całkowicie skorumpowany i utrwalający powszechną biedę. Tłumienie demonstracji pociągnęło za sobą już ponad 450 ofiar śmiertelnych. (PAP)

dmi/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil