REKLAMA
PIT 2023

Dziesiątki milionów złotych dla producentów malin. Resort zdecydował

2023-12-07 13:23
publikacja
2023-12-07 13:23

Pomoc dla producentów malin, która będzie udzielana ze względu na wzrost kosztów uprawy i problemy ze zbytem tych owoców, w wysokości 55 mln zł, zostanie wypłacona w tym roku - poinformował w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Dziesiątki milionów złotych dla producentów malin. Resort zdecydował
Dziesiątki milionów złotych dla producentów malin. Resort zdecydował
fot. Mihailova Violetta / / Shutterstock

Jak wskazał podczas posiedzenia sejmowej komisji wiceminister, program pomocowy dla producentów malin przewiduje wypłatę kwoty 55 mln zł, a środki te będą pochodziły z rezerwy celowej budżetu państwa.

Bartosik zapytany, kiedy należy spodziewać się wypłaty tych środków, poinformował, że "otrzymaliśmy już pozytywną odpowiedź z Komisji Europejskiej i środki te zostaną wypłacone w tym roku".

Resort rolnictwa informował wcześniej, że dotacja przysługuje na złożone do 31 października 2023 r. przez producentów malin wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomocą może być objęte do 10 ha upraw malin

Z informacji zamieszczonych na stronie resortu rolnictwa wynika, że stawki pomocy wynoszą: 1250 zł/ ha upraw malin, na których wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2023 r. przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu i w odniesieniu do których producent malin złożył wniosek o udzielenie pomocy w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 proc., lub 2500 zł/ ha, jeżeli nie złożył wniosku o pomoc w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 proc. z tytułu przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mick/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Kilka lat temu pisowski nie-rząd wysłał dziesiątki tysięcy sadzonek malin na Ukrainę. Oczywiście za darmochę. Dodatkowo zapewnił Ukraińcom szkolenia i specjalistyczną pomoc w uprawie. Teraz tanie ukraińskie maliny zalały Polskę. Rozliczyć tych pisowskich drani za jawne działanie na szkodę Polski.

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki