REKLAMA

Dzierżawca barki Fortuna nie będzie budować Nord Stream 2

2020-08-05 17:11
publikacja
2020-08-05 17:11
fot. Thomas Eugster / TASS

Rosyjska firma MRTS poinformowała w środę, że nie będzie uczestniczyć w układaniu rur dla gazociągu Nord Stream 2 w wodach Danii. Firma ta dzierżawi barkę Fortuna, którą wcześniej wymieniali komentatorzy w kontekście ukończenia rosyjsko-niemieckiego projektu.

Przedstawiciel MRTS poinformował, że nie zamierza oferować Fortuny do ukończenia brakującego odcinka Nord Stream 2. "Spółka Mieżregiontruboprowodstroj (MRTS) nie bierze i nie zamierza brać udziału w wykonywaniu prac przy układaniu gazociągu Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim, przy użyciu barki Fortuna bądź w inny sposób" - oświadczyły służby prasowe.

Fortuna, jednostka używana przy budowie gazociągów na dnie morskim, pod koniec lipca br. wymieniana była w składzie floty MRTS. Spółka oświadczyła w środę, że z punktu widzenia kodeksu żeglugi handlowej jako właściciel jednostki może być podana firma, która ją dzierżawi.

Rosyjski portal RBK wyjaśnił, że na stronie internetowej spółki Maritime Construction Services (MCS) figuruje Fortuna jako jej własność. MCS to spółka z Luksemburga, wiązana w przeszłości z rosyjskim podmiotem zarejestrowanym w jednym z rajów podatkowych.

W 2019 roku spółka Nord Stream 2 AG, operator gazociągu, wykazywała na stronie internetowej, że układaniu pierwszych 13 km obu nitek gazociągu Nord Stream 2 u wybrzeży Rosji brała udział firma MRTS i należąca do niej barka Fortuna.

Operator Nord Stream zakomunikował we wtorek, 4 sierpnia, że "w odpowiednim czasie poinformuje o planach wznowienia prac" przy budowie gazociągu.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
billbill
Największy kraj świata nie potrafi ułożyć kilkunastu kilometrów rury. To pokazuje jak funkcjonuje to imperium.
gajowy1
Mało tego, że nie potrafi, to dopiero co został rozpisany przetarg na budowę pompy, która miała tę ropę pompować, więc zanim to wszystko zadziała, to minie jeszcze z rok-dwa, jeśli w ogóle.
prs
Brawo my.

Tanie rosyjskie paliwa w Niemczech zawsze byly, sa i beda ogromnym zagrozeniem dla Polski.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki