Dzieci zostają w domach. Premier zapowiada pasmo bez reklam w TVP ABC

Kanał dziecięcy TVP ABC w godzinach 8-13 uruchamia codzienne edukacyjne pasmo programowe, które nie będzie przerywane reklamami - informuje środowy wpis premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Wszystkie państwowe instytucje łączą siły, by zminimalizować wpływ aktualnej sytuacji na codzienne życie Polaków. TVP ABC w godzinach 8-13 uruchamia codzienne edukacyjne pasmo programowe, które nie będzie przerywane reklamami" - czytamy na jego koncie szefa rządu na Facebooku.

"Dodatkowo TVP Kultura oraz główne anteny Telewizji Polskiej przygotowują zmiany w swoich ramówkach, dostosowując je do potrzeb widzów ze względu na decyzję o zamknięciu szkół oraz uczelni wyższych" - dodano.

W środę premier Mateusz Morawiecki wraz z szefami resortów: zdrowia, edukacji narodowej, kultury i dziedzictwa narodowego, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz nauki i szkolnictwa wyższego ogłosił, że w związku z zagrożeniem koronawirusem placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia; przez dwa najbliższe dni przedszkola i szkoły będą pełnić funkcje opiekuńcze, jednak od poniedziałku pozostaną zamknięte.

Rząd zdecydował też, że funkcjonowanie zawieszają też instytucje kultury.

Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte. Co przysługuje rodzicom?

Obowiązująca od niedzieli 8 marca ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem przewiduje dodatkowe 14 dni (w stosunku do standardowej ustawy zasiłkowej) zasiłku opiekuńczego wypłacanego na opiekę nad dzieckiem do lat 8. Zasiłek opiekuńczy wynosi 80 proc. wynagrodzenia, tak samo jak świadczenie chorobowe. W przypadku dzieci, które ukończyły 8 lat, można skorzystać z urlopu na dziecko (w wymiarze 16 godzin rocznie) lub standardowego zasiłku opiekuńczego, o czym piszemy niżej, w części "Zamknięcie szkół i przedszkoli - co jeśli potrwa dłużej niż 14 dni".

nno/ aszw/ pat/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 0 carlito1

Komuna wróciła:)

! Odpowiedz
27 0 londonern

Jak w czasie stanu wojennego - back to PRL :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne