Dzieci na koloniach, a kasa w lesie

Choć rok szkolny skończył się cztery dni temu i trwają wakacje, organizacje pozarządowe jeszcze nie doczekały się rozstrzygnięcia konkursu MEN na letni wypoczynek dzieci i młodzieży - pisze "Trybuna". Doszło do sytuacji, że uczniowie wyjechali na kolonie, których organizatorzy nie wiedzą, czy dostaną za nie pieniądze.

Konkurs na organizację krajowego wypoczynku dzieci i młodzieży MEN rozpisało wiele miesięcy temu. Do podziału między różnego rodzaju fundacje, stowarzyszenia i związki przeznaczono blisko półtora miliona złotych - po 20 złotych dziennie na dziecko. Propozycje musiały napłynąć do ministerstwa najpóźniej do 16. kwietnia. Mimo że od tej daty minęły już ponad dwa miesiące, resort nie poinformował, kto pieniądze dostanie, a kto nie. "Sytuacja jest - delikatnie mówiąc - paląca" - podkreśla "Trybuna".

Dziennik informuje, że dotychczas ministrowi Giertychowi udało się tylko rozstrzygnąć konkurs na organizację wypoczynku dla dzieci Polaków zamieszkałych za granicą. "Trybuna" zauważa, że budżet tego projektu jest o ponad 650 tysięcy złotych wyższy od puli środków przeznaczonych dla dzieci z kraju.

Trybuna/kal
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne