Dzieci doceniły satysfakcję z życia

Polskie dzieci są zadowolone z życia, choć szkoła nie jest dla nich rajem na ziemi. Największy poziom satysfakcji mają dzieci w… Rumunii.

(fot. Tomasz Rytych / EastNews)

Jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego życia? Odpowiedź wielu dorosłych Polaków nie byłaby zbyt pozytywna. Polskie dzieci na razie wykazują spore zadowolenie z życia, ale w porównaniu z rówieśnikami z innych krajów średnia jego ocena jest niska. Takie wnioski płyną z badania „Children’s Worlds” przeprowadzonego przez Jacobs Foundation w grupie ponad 50 tys. dzieci w wieku 8-12 lat w 15 krajach. W wyniku badania powstał ranking pokazujący poziom satysfakcji z życia dzieci — oceniały go w skali 1-10. Okazało się, że najwyższą średnią zadowolenia z życia wykazują dzieci w Rumunii, czyli kraju, który dopiero nadrabia ogromne społeczne i gospodarcze zaległości.

— Polskie dzieci charakteryzują się całkiem niezłym poziomem zadowolenia z życia, ale wśród badanych krajów są pod koniec stawki. Badanie wykazało najgorszą satysfakcję z życia szkolnego

— Polska jest na przedostatnim miejscu pod względem zadowolenia z treści prezentowanych na lekcjach i na ostatnim, jeśli chodzi o relacje z nauczycielami. Polskie dzieci najczęściej wskazywały też opcję „nie zgadzam się” w odniesieniu do stwierdzenia „lubię chodzić do szkoły” (16 proc.) — mówi dr Krzysztof Szwarc, ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~nauczacz-123

Dalej rozwalajmy system edukacji i nasylajmy rodzicow na nauczycieli i odwrotnie to na pewno sie poprawi. A przeciez takie beda Rzeczypospolite jakie ich mlodziezy chowanie - teraz mamy rownie pochyla... PO - dziekujemy za wyjawienie swoich intencji. Ostatni raz spotkamy sie przy urnach.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil