Dyrektor szpitala w Wuhanie zmarł z powodu koronawirusa

Dyrektor szpitala w leżącym w środkowych Chinach mieście Wuhan, będącym ogniskiem epidemii koronawirusa, zmarł we wtorek na zapalenie płuc wywołane tym patogenem – przekazała państwowa chińska telewizja CCTV. Jest on kolejną ofiarą wirusa wśród pracowników służby zdrowia.

(ZUMA Press)

Liu Zhiming, który kierował szpitalem Wuchang w Wuhanie, zmarł we wtorek rano – podała telewizja.

Podejrzewa się, że Liu zaraził się koronawirusem od pacjentów szpitala. Jest pierwszym tak wysoko postawionym przedstawicielem służby zdrowia, który zmarł z powodu zakażenia.

Chińska państwowa komisja zdrowia ujawniła w ubiegłym tygodniu, że koronawirusem zaraziło się co najmniej 1 716 pracowników szpitali, z czego sześciu zmarło. Wicedyrektor komisji Zeng Yixin ocenił wtedy, że służba pracowników medycznych na pierwszej linii "jest bardzo trudna", a ryzyko infekcji określił jako wysokie.

Z powodu zakażenia koronawirusem zmarł m.in. lekarz Li Wenliang, który pod koniec grudnia ostrzegał kolegów po fachu przed epidemią, ale wuhańska policja zarzuciła mu "rozpowszechnianie plotek" i nakazała zaprzestanie "nielegalnych działań". Jego śmierć wywołała falę krytycznych komentarzy pod adresem władz i apeli o wolność wypowiedzi.

Według najnowszych danych państwowej komisji zdrowia do wtorku w Chinach kontynentalnych potwierdzono już ponad 72 tys. zakażeń koronawirusem. 1 868 z tych osób zmarło, a ponad 12,5 tys. wyzdrowiało i opuściło już szpitale. Dodatkowo po jednym zgonie odnotowano w Hongkongu i na Tajwanie, a także we Francji, na Filipinach i w Japonii.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ cyk/ mal/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 4 jamf

Przeciwnicy PiS i PO: Co powiecie na to? Tam nie ma ani PiSu, ani PO, ale jestem pewien, że ci głupsi z was i tak coś polskim partiom zarzucą nawet i w tym temacie!

'za to władza jest legalna i trzyma wszystko mocnym uściskiem za jaja...."taki klimat"'
to może, skoro tak nienawidzicie wszystkich dotychczas rządzących w Polsce partii, uczyńcie władzę chińską suwerenem i nad naszym krajem? Zobaczycie, co znaczy gówniana władza, malkontenci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 specjalnie_zarejstrowany1

jesli Ty jestes zwolennikiem obu to chyba jestes jedynym takim czlowiekiem na tej planecie

! Odpowiedz
2 4 rafa987

za to władza jest legalna i trzyma wszystko mocnym uściskiem za jaja...."taki klimat"

! Odpowiedz
0 36 dziki_losos

W Chinach wszystko jest nielegalne: ostrzeganie jest nielegalne, naciskanie na władzę jest nielegalne (odwrotnie - owszem), nawet koronawirus jest nielegalny.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil