CBA zatrzymało dyrektora szkoły w Warszawie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w śledztwie korupcyjnym - dowiedziała się PAP. Zatrzymanemu dyrektorowi warszawskiego zespołu szkół muzycznych i pracownicy tej szkoły Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty przyjmowania łapówek.

(CBA)

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził w piątek PAP, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura i warszawska prokuratura okręgowa prowadziły śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach samorządowych w Warszawie i podjęcia się pośrednictwa w zamian za korzyść majątkową. W drugim wątku śledczy badali możliwość przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną.

"W toku śledztwa agenci z warszawskiej delegatury Biura w czwartek zatrzymali dwie osoby" powiedział PAP Brodowski. Agenci przeszukali mieszkania i miejsca pracy obu tych osób - dodał.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński powiedział PAP, że po doprowadzeniu obu osób prokurator przedstawił dyrektorowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie Pawłowi S. zarzuty przyjęcia 17 tys. zł korzyści majątkowych w kwocie oraz żądania kolejnych 13 tys. zł od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie szkoły. Czynów tych miał się dopuścić w związku z pełnioną funkcją publiczną w okresie od listopada 2017 r. do maja 2018 r. wyjaśnił rzecznik.

Sekretarce szkoły Joannie J. prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa przez przyjęcie tych korzyści majątkowych i przekazanie pieniędzy dyrektorowi - powiedział PAP prok. Łapczyński.

Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karami do 8 lat pozbawienia wolności - podał rzecznik prokuratury.

Zaznaczył, że rozpoczęte w czwartek czynności z zatrzymanymi przez CBA osobami prowadzący sprawę prokurator będzie kontynuował w piątek. Po ich zakończeniu zdecyduje czy i jakie środki zapobiegawcze zastosować wobec nich.

Według śledczych sprawa będzie się rozwijała i to nie ostatnie zatrzymania i zarzuty w tym śledztwie.

autorzy: Aleksander Główczewski, Hanna Złotorowicz

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 raficus

Ja zawsze powtarzałem, miejsce smyków jest za kratkami!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil