Dyplomata USA: Chiny naraziły świat na niebezpieczeństwo

Chiny naraziły świat na niebezpieczeństwo, blokując informacje o wybuchu epidemii koronawirusa, a więc i pozwalając na jego dalsze rozprzestrzenienie się daleko poza granice ChRL - napisał na łamach "The Times" ambasador USA w Wielkiej Brytanii Woody Johnson.

(fot. fukomuffin / Shutterstock)

Chiny "najpierw starały się zataić informacje", a następnie wybiórczo dzieliły się kluczowymi danymi, jednocześnie blokując dostęp przedstawicielom międzynarodowych służb sanitarnych i zdrowia - napisał dyplomata w artykule, który w czwartek ukazał się w brytyjskiej gazecie.

"Gdyby Chiny zrobiły to, co trzeba, we właściwym czasie, większej części ich własnej populacji i reszcie świata oszczędzono by najpoważniejszej siły uderzenia tej choroby" - napisał ambasador.

"Kiedy kryzys w końcu ustąpi, powinniśmy wszystko podsumować i oszacować koszty tego załamania współpracy międzynarodowej" - podkreślił.

Od początku pandemii koronawirusa na świecie odnotowano ponad 470,8 tys. zakażonych i 21,2 tys. zgonów. W Chinach, gdzie koronawirus pojawił się w pierwszej kolejności w grudniu ub.r., stwierdzono ponad 81,2 tys. zainfekowanych i 3270 ofiar śmiertelnych.(PAP)

cyk/ akl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 6 heimir

Dobrze ze w końcu ktoś ma jaja i to powiedział. Ciekawe kiedy Chiny zapłacą za tego wirusa?

! Odpowiedz
2 3 supernova

W listopadzie 2019 w USA odbyła się symulacja pandemii koronowirusa. Kryptonim event 201. Współorganizatorem był znany inwestor branży szczepionkowej Bill Gates. Gates od kilku lat straszył nadchodzącymi pandemiami.

! Odpowiedz
10 11 znawca_inwestor

A kto podrzucił Chinom tę zarazę?

! Odpowiedz
0 1 zenonn

Kandydatów było wielu. Różne spiskowe teorie się pojawiły
Izrael-Iran Chiny USA-Chiny Rosja-USA
Wirus piszą naturalny, nie laboratoryjny.

! Odpowiedz
7 4 marianpazdzioch odpowiada zenonn

Tak działają komuchy. Nieuczciwie. W końcowym rozrachunku na nich zemści sie to najbardziej, bo żyją z eksportu. A ten zamarł. W przyszłości należy spodziewać się silnych obostrzeń sanitarnych w handlu z nimi.

! Odpowiedz
2 13 abcx

Trudno mleko się rozlało i teraz USA jako mocarstwo powinno pokazać wszystkim krajom (szczególnie tym teoretycznym) jak się z tym wirusem rozprawić

! Odpowiedz
8 20 pstrzezek

Chinny są winne zaniedbania - Fakt
Ale ta nagonka to zwykłe odwracanie uwagi od faktu że US totalnie zignorowała problem. Szukanie winnego na poziomie gim bazy.

Kolejni ambasadorzy dostali prikaz i tyle

! Odpowiedz
5 16 znawca_inwestor

Nic Chiny nie zaniedbały. Gdyby w Europie zareagowano w ODPOWIEDNIM CZASIE i tak jak w Chinach, byłoby już po problemie.

! Odpowiedz
7 8 mario35x odpowiada znawca_inwestor

bzdury !! po pierwsze chiny dalej zaniżają liczby i kłamią wiec nie jest po problemie a wirus moze uderzyc drugi raz, po drugie to przede wszystkim chinczycy jezdzili do wloch i swieci i rozniesli zaraze podczas gdy pratia ukrywala problem i ganila lekarzy chinskich za mowienie prawdy (najlepszy przyklad: lot nie latal do chin a chinskie samoloty dalej ladowaly na lot chopina ) .. wiec wszytko mozna bylo w miare szybko wygasic w chinach , mleko sie rozlało tego i wirusa i tak nie mozna powstrzymac nawet obecnymi srodkami tylko go spowolnic .. ludzie dalej pracuja spotykaja sie w pracy itd

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 covid-19

Shuōhuǎng, wǒ bùshì zhōngguó rén!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil