Dworczyk: Wyrok ws. Amber Gold pokazuje, że państwo funkcjonuje i winne osoby nie są bezkarne

2019-10-17 09:10
publikacja
2019-10-17 09:10
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Osoby odpowiedzialne za aferę Amber Gold usłyszały w środę wyroki, one są jeszcze nieprawomocne, ale to jest informacja dobra w takim sensie, że państwo funkcjonuje i osoby, które są winne przestępstwa, nie pozostają bezkarne - podkreślił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku na łączną karę 15 lat więzienia skazał Marcina P. - b. szefa Amber Gold. Jego żonie Katarzynie P. sąd wymierzył łączną karę 12 i pół roku więzienia. Poza tym sąd orzekł wobec obojga zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na okres 10 lat, kary grzywny - 159 tys. zł i 135 tys. zł - oraz obowiązek naprawienia szkody. Do orzeczonych kar więzienia obojgu oskarżonym sąd zaliczył ich kilkuletnie areszty.

"Osoby odpowiedzialne za aferę Amber Gold usłyszały wczoraj wyroki; one są jeszcze nieprawomocne, ale to jest informacje dobra w takim sensie, że państwo funkcjonuje i osoby, które są winne przestępstwa, nie pozostają bezkarne" - powiedział Dworczyk w czwartek w radiowej Jedynce.

Szef KPRM zwrócił też uwagę na bardzo dużą pracę, która została wykonana w ramach komisji śledczej ds. Amber Gold pod przewodnictwem Małgorzaty Wassermann (PiS). "Która to komisja pokazała różnego rodzaju patologie i brak działania państwa w tych miejscach, w których państwo powinno funkcjonować jak najlepiej, żeby chronić obywateli" - podkreślił szef KPRM.

"Jestem przekonany, że z pracy komisji już zostały, ale zostaną jeszcze w przyszłości wyciągnięte wnioski w zakresie funkcjonowania państwa" - dodał Dworczyk.

autor: Edyta Roś

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Amber Gold

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki