Dworczyk: Poprzez duże inwestycje infrastrukturalne napędzamy gospodarkę

2020-05-28 20:28
publikacja
2020-05-28 20:28

Realizując duże inwestycje infrastrukturalne, takie jak CPK czy przekop Mierzei Wiślanej, napędzamy gospodarkę, tworzymy miejsca pracy; dziwię się wypowiedziom osób aspirujących do najwyższego urzędu w Polsce, że chcą ich wstrzymania - mówił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

/ fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w środę zaapelował do rządu o wstrzymanie trzech inwestycji i przeznaczenie tych środków na walkę ze skutkami epidemii. Chodzi o CPK, przekop Mierzei Wiślanej i PFN.

"Dziwię się, że prezydent (Warszawy) Trzaskowski tego nie wie, że realizując duże infrastrukturalne inwestycje my napędzamy gospodarkę, tworzymy miejsca pracy, tworzymy bardzo silny impuls do tego, żeby ta gospodarka w czasie kryzysu dobrze funkcjonowała" - podkreślił Dworczyk w czwartek w TVP Info.

Szef KPRM wyraził zdziwienie jeśli chodzi o wcześniejsze wypowiedzi m.in. Trzaskowskiego dotyczących CPK, które sugerowały, że taka inwestycja nie jest potrzebna. Przytoczył dawną wypowiedź kandydata KO, w której stwierdził on, że w Berlinie jest duży port lotniczy, więc po co tak duży port komunikacyjny w Polsce.

"Teraz słyszymy, że przekop Mierzei Wiślanej, który ma też kluczowe znaczenie dla gospodarki w tej części Polski, też jest właściwie niepotrzebny. Dziwię się, że osoby, które w ten sposób postrzegają gospodarkę, geopolitykę aspirują do najwyższego stanowiska, urzędu w Polsce" - podkreślił Dworczyk. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jezykminimalny
86 procent handlu światowego odbywa się po morzach i oceanach. W Holandii do miast takich jak Bydgoszcz Włocławek
Grudziądz Elbląg dopływają statki oceaniczne.
marianpazdzioch
Inwestycja daje zwrot. A to jest klasyczne kopanie dołów i ich zasypywanie, jak to określił sam Morawiecki na rozkminkach u Sowy.
onurb
To może włączcie szare komórki chociaż z tym może być problem. Potrzebne są inwestycje, które wpłyną na całe społeczeństwo. CPK być może jest taka inwestycją o ile wygramy z Niemcami i ich portem pod Berlinem. Przekop Mierzei już niestety nie. Te pieniądze lepiej wydać na inwestycje, które spowodują, że prąd,To może włączcie szare komórki chociaż z tym może być problem. Potrzebne są inwestycje, które wpłyną na całe społeczeństwo. CPK być może jest taka inwestycją o ile wygramy z Niemcami i ich portem pod Berlinem. Przekop Mierzei już niestety nie. Te pieniądze lepiej wydać na inwestycje, które spowodują, że prąd, woda, czy wywóz śmieci będzie tańszy. Za to musi płacić każdy mieszkaniec tego kraju z kartonu. Tu należy ludziom pomóc, a nie kopać Mierzeję, która to inwestycja może wesprze mieszkańców Elbląga chodź śmiem mocno w to wątpić.
ajwaj
WOW PISa znowu "gospodarzy"
Po milionach mieszkan, promowców, mostach wzdluz i wszerz, stoczniacxh wszelkich,
elektr jadrowej, milionach (na poczatek) elektryków tanich, minister energii TCHÒRZEWSKI
gdzie ?
Jak wspól-ojciec suksesów permanentnych PISy medale sie naleza
loool
Zamiast CPK czy mierzei rownie dobrze mozna by zatrudniać jednych do kopania rowów a drugich do ich zasypywania. Pieniądze by byly wydawane i zasilały gospodarke a efekt gospodarczy taki sam.
znawca_wszystkiego
To może zacząć budować elektrownię atomową, skoro zarząd od dawana istnieja i pobiera atomowe pensje co miesiąc?

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki